Президент підписав закон, що дасть змогу перейменувати УПЦ МП / фото facebook Юрий Бутусов

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Про це УНІАН повідомили у прес-службі президента України.

Читайте такожПарубій підписав закон про перейменування УПЦ МП

Відео дня

«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної Православної церкви України, чи то до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», - наголосив глава держави, підписуючи закон.

Президент підкреслив: «Вибір легше робити, коли всі речі названо своїми іменами, коли є достатньо відомостей для того, щоб його добровільно ухвалити. Реалізація закону дасть громадянам усю повноту інформації».

За словами Порошенка, у змінах до закону дотримано принцип свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде.

Як повідомляв УНІАН, 20 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який дасть змогу перейменувати УПЦ МП із зазначенням її належності до Росії.

Законом встановлюється, що релігійна організація, яка безпосередньо або як складова частина іншої релігійної організації є частиною релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка визнана такою, що здійснила воєнну агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, зобов'язана у своїй повній назві, зазначеній її у статуті, відображати приналежність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов'язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації з можливим додаванням слів "в Україні" та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації.

Такі зміни релігійні організації мають внести до своїх статутів протягом 4 місяців, громади – протягом 9.

Також церква, підпорядкована державі-окупанту, не має права бути представленою у військових підрозділах і на лінії фронту у військових частинах.