Президент підписав закон про прилеглу зону України / president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про прилеглу зону України», ухвалений Верховною Радою України 6 грудня 2018 року.

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, метою закону є гармонізація морського законодавства України з законодавством інших причорноморських держав та інших держав-учасниць Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Також закон спрямований на запобігання здійсненню контрабандних операцій та нелегальним заходженням суден до закритих портів тимчасово окупованих територій України.

Відео дня

Читайте такожВерховна Рада за рік прийняла 158 законів - Парубій

Відповідно до закону, прилегла зона України – це зона відкритого моря, яка прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані не більше 24 морських миль, відлічених від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України.

У своїй прилеглій зоні Україна здійснює контроль, необхідний з метою запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України у межах території України, включаючи її внутрішні води, або територіальне море.

Контроль здійснюється з метою притягнення до відповідальності за порушення законодавства України, вчиненого у межах території України, включаючи її внутрішні води, або територіальне море.

Читайте такожСША стурбовані збільшенням кількості російських винищувачів у Криму

Також з метою запобігання порушенням законодавства України, або притягнення до відповідальності за його порушення, уповноважений орган, який забезпечує недоторканність державного кордону та охорону суверенних прав України в її прилеглій та виключній (морській) економічній зонах може зупиняти судна; оглядати їх; затримувати чи арештовувати судна та/або членів їх екіпажу, за виключенням військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою.

Згідно з законом, якщо судно порушило законодавство України і робить спробу зникнути, уповноважений орган має право переслідувати таке судно за гарячими слідами з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року. Право на переслідування припиняється щойно переслідуване судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої плаває судно або будь-якої третьої держави.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування.