этот материал доступен на русском

У новій українській церкві прокоментували чутки про недійсність таїнств, які були здійснені в УПЦ МП (відео)

10:51, 10 січня 2019
Політика
4511 0
Усі нові таїнства відтепер проводитимуть у лише відродженій Православній церкві України / фото УНІАН

Про це йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1". У соцмережах жартують про відродження  Православної церкви України. Мовляв, усі таїнства, зокрема хрещення та вінчання, що здійснили у храмах Московського патріархату – відтепер недійсні. 

У самій ПЦУ запевняють: визнають святість усіх церков. І просять: в жодному разі не перехрещувати дитину та не перевінчуватися.

Читайте такожПЦУ набуде статусу патріархату після об’єднання з усією колишньою УПЦ МП і визнання її усім світовим православ’ям

"Хоча були випадки, коли дитину хрестили в Київському патріархаті, а в Московського патріархаті казали: це таїнство є не дійсним, давайте перехрещувати. І це неправильна позиція. І це якраз є гріховно, коли перехрещували", - розповідає клірик трапезного храму Софії Київської Іван Сидор.

За його словами, чутки про необхідність перехрещення чи перевінчання поширюють із Росії. Ті, хто не зацікавлений у незалежності української церкви.

"Я можу порівняти також з тими заявами, що от зараз будуть переходити парафії, буде пролиття крові, будуть заставляти людей силою. Ледь не під дулами автоматів переходити. Знову ж таки, це говорять тільки ті люди, ті сили, ті журналісти, які відстоюють інтереси російської церкви. Для нас краще, щоб перехід був вільний і мирний", - запевняє священик. 

Після Об’єднавчого собору та утворення Помісної церкви, що відбулося у Києві 15 грудня, в різних регіонах України розпочалися переходи парафій із церков Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Вже підтверджено майже 50 таких випадків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter