Мангер прокоментував свої зв'язки з Олексієм Левіним / www.facebook.com/gandziukgate

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер заявив, якщо депутати обласної ради підтримають таке рішення, він готовий піти з посади через справу загиблої активістки Катерини Гандзюк.

Про це Мангер повідомив в ефірі «Громадського».

На питання, чи готовий Мангер піти з посади, якшо соціальний тиск щодо справи Гандзюк буде тривати, він сказав, що це залежить від рішення депутатів.

Відео дня

«На сьогодні голова облради обирається за (рішенням - ред.) кількості депутатів, які присутні в обласній раді, так? Якщо у депутатів буде таке бажання (усунути з посади - ред.), то є процедура... і я завжди підкорююсь закону», - заявив він.

Читайте такожСлідство перевірить інформацію надану батьком Гандзюк про замовників вбивства активістки

Також він повідомив про призупинення свого членства у партії «Батьківщина» на час розслідування вбивства Гандзюк, аби припинити усі спекуляції.

Також він прокоментував свої зв'язки із Олексієм Левіним, якого підозрюють в організації нападу на Гандзюк.

«Пан Лєвін є помічником депутата пана Ставицького, це депутат облради. Я з ним спілкувався рівно настільки - як з помічником депутата, на цьому крапка. Пані Катерину я особисто не знав, ми з нею ніколи не спілкувались, взагалі ніде не перетинались з нею… » — наголосив Мангер.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні близько 100 осіб, серед яких друзі та родичі вбитої Катерини Гандзюк, провели пікет на перетині вулиць Банкова і Інститутська з вимогою до президента України Петра Порошенка звільнити посадових осіб, що підозрюються у замовленні вбивства активістки.

Серед осіб, яких активісти назвали замовниками вбивства Гандзюк, прозвучало ім'я Владислава Мангера.

Довідка УНІАН. 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя керуючої справами Херсонської міськради Гандзюк. Жінку з хімічним опіком більш 30% тіла госпіталізували. Гандзюк перебувала на лікуванні в Київському міському опіковому центрі. 4 листопада вона померла.

За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано шістьох осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних - Миколу Новікову - через відсутність у його діях складу злочину. Під вартою перебувають Сергій Торбін і Микита Грабчук, іншим - В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Віктору Горбунову - суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобових домашніх арештів.

Читайте також"Замовників від самого початку знали": батько Гандзюк виступив на засіданні комісії щодо її вбивства (відео)

5 листопада в ЗМІ з'явилася інформація про те, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному в замовленні злочину Торбіну нібито передавав Ігор Павловський - помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука.

12 листопада суд заарештував Павловського. За даними СБУ, він підозрюється у співучасті у вбивстві Гандзюк.

4 грудня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у справі про вбивство активістки оголошено підозру раніше судимому громадянину на прізвище Левін, який відомий у кримінальному світі на прізвисько Москаль-молодший. За словами Луценка, Левін достроково вийшов із в'язниці за «законом Савченко».

21 січня 2019 року в СБУ заявили, що Левіна було оголошено в міжнародний розшук ще 10 грудня 2018 року.

28 січня на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей про напади на Гандзюк та інших громадських активістів батько вбитої активістки Віктор Гандзюк заявив, що в Генпрокуратурі, МВС і СБУ знають замовників вбивства його дочки.