За словами Клімкіна, ситуація з договором про РСМД змінює розрахунки для України / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що Україна має відповісти на нові виклики у зв'язку з порушенням Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД).

Про це голова українського зовнішньополітичного відомства сказав в ефірі програми Голосу Америки "Час:time" на "5 каналі".

Читайте такожРосія розробляє нові типи ракет після виходу з ядерного договору зі США

Відео дня

Глава МЗС повідомив, що сьогодні у Вашингтоні провів зустріч із радником президента США з питань національної безпеки Джоном Болтоном, з яким було обговорено багато питань, і, зокрема, стосовно Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

"Те, що Росія роками порушувала цю угоду за допомогою розміщення ракет, які ми вже знаємо, і пускових установок - це взагалі змінює увесь сенс контролю за озброєннями. Спочатку Росія зруйнувала договір про звичайні збройні сили в Європі. Якщо б цей договір був, чи могло би бути так, як вона робила стосовно окупації Криму і стосовно окупації Донбасу? Моя відповідь - це було б складніше", - заявив Клімкін.

Також міністр зазначив, що ситуація із ДРСМД змінює розрахунки для України. "Ми маємо використовувати все для того, щоби себе захистити. Логіка Росії не для захисту Росії, вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Тому ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь. Це звичайно, оскільки і інші партнери будуть це робити. І в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід, у нас є необхідний інтелект, і нас є необхідність захищати нашу країну", - наголосив Клімкін.

Також його запитали, чи йде мова про те, що це можна вважати початком виробництва такої зброї в Україні. "Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї, і які ракети будуть потрібні нам для майбутнього, вирішувати будемо ми", - заявив Клімкін.

За словами Клімкіна, сьогодні він планує провести зустрічі в Сенаті і Палаті представників. Завтра, 6 лютого, він візьме участь у конференції міжнародної коаліції щодо боротьби з терористичною організацією "Ісламська держава" та проведе зустрічі у Державному департаменті США.

Читайте такожНАТО не має наміру розміщувати у Європі нове ядерне озброєння – Столтенберг

Як повідомляв УНІАН, 4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео заявив, що США висунули Росії 60-денний ультиматум на відновлення виконання ДРСМД. За його словами, серед різних порушень, які Росія здійснювала протягом багатьох років, - розробка і випробування з середини 2000-х років нової ракетної системи РФ "Новатор 9М729", яка дозволяє запускати крилаті ракети на надмірні відстані, що заборонені договором. У Сполучених Штатах дійшли висновку, що Росія суттєво порушує цей договір, і вирішили призупинити свої зобов'язання за ДРСМД як засіб захисту у відповідь на дії РФ.

Після того, як сплив термін ультиматуму, президент США Дональд Трамп заявив, що не допустить, аби ядерний потенціал Росії переважав потенціал цивілізованого світу, і оголосив, що 2 лютого США розпочинають шестимісячний період виходу з ДРСМД.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що відповідь Росії на вихід США з ДРСМД буде дзеркальною, і Москва також призупиняє свою участь у договорі.

Довідка УНІАН. Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності між СРСР і США було підписано 8 грудня 1987 року. Документ покликаний сприяти обороні США та їхніх союзників у Європі і на Далекому Сході. Він забороняє США та Росії зберігати, виробляти і використовувати крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 300 до 3 тисяч 400 миль.