Луценко заявив, що Розслідування корупції в «Укроборонпромі» є компетенцією НАБУ / фото УНІАН

Розслідування корупції у державному концерні «Укроборонпром» є виключною компетенцією Національного бюро розслідувань України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу в Центрвиборчкомі заявив генпрокурор України Юрій Луценко, коментуючи ситуацію навколо журналістського розслідування щодо корупції в «Укроборонпромі» та інших державних підприємствах.

«Я вже коментував інформацію, викладену паном Бігусом, щодо справи «Оптимумспецдеталь» - це одне з 480 кримінальних проваджень щодо концерну «Укроборонпром», і ця справа успішно розслідується. Інформація Бігуса з’явилася на фінальній стадії нашого розслідування, але прокурори не можуть бути швидшими за журналістів», - сказав Луценко.

Відео дня

Читайте такожДБР після нового сюжету про "оборонку" відкрило справу щодо можливих хабарів правоохоронцям

Він додав, що ще у 2016 році військова прокуратура зареєструвала справу стосовно «Оптимумспецдеталь», а весь минулий рік тривала податкова перевірка підприємства, власником якої є громадянин Андрій Рогоза.

Луценко також додав, що військова прокуратура успішно розслідувала цю справу, оскільки Рогоза та два вже колишніх співробітника СБУ зараз перебувають на лаві підсудних, які обвинувачуються у шахрайстві.

Водночас Луценко заявив, що розкрадання в «Укроборонпромі» та корупції посадових осіб цього концерну - це виключна компетенція НАБУ.

«Я знаю, що суспільство більше цікавиться, чи було у цій справі розкрадання та корупція з боку посадовців концерну, керівництва державних оборонних підприємств та членів їхніх родин. Цю інформацію може надати виключно НАБУ, яке спеціально для цього створили», - наголосив генпрокурор.

Також Луценко додав, що дані про корупційні дії посадовців НАБУ щодо співпраці з Рогозою були направлені власне до бюро ще в 2017 році за заявою керівника САП.

«Але жодних дій НАБУ в цій справі не вчиняло. Тому думаю, що це питання належить до компетенції громадської ради НАБУ, аудиту НАБУ, оскільки ні президент, ні генпрокурор не може впливати на діяльність НАБУ», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади. Сам Гладковський заявив, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів. САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з яким Національне антикорупційне бюро України у грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її до переліку фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.