Майк Помпео / REUTERS

Держсекретар США Майк Помпео висловився про відмінності анексії Ізраїлем Голанських висот і півострова Крим Росією.

"Не може бути більше різних ситуацій, ніж ці", - заявив Помпео, виступаючи на слуханнях в Сенаті США, передає dw.com.

Голанські висоти стали частиною Ізраїлю після того, як він "зазнав нападу". "Він оборонявся, його існування було під загрозою", - підкреслив глава Держдепартаменту.

На його думку, захоплення Голанських висот було необхідне, щоб "продовжувати захищатися" від сирійського режиму.

"Росія ж не оборонялася. Росія вибрала момент, щоб захопити територію у народу, який не становив для неї ніякої загрози", - пояснив Майк Помпео.

Читайте такожТрамп прийняв рішення по Голанських висотах після "короткого уроку історії"

Як повідомляв УНІАН, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про визнання суверенітету Держави Ізраїль над Голанськими висотами.

Прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу подякував президенту США за це рішення, назвавши його значущим актом історичної справедливості.

Нетаньягу заявив, що указ Трампа з’явився в той час, коли Голанські висоти мають важливіше значення для безпеки Ізраїлю, ніж раніше, адже Іран намагається створити бази у Сирії для завдання ударів по Ізраїлю.

У Міністерстві закордонних справ наголошують, що Україна виконує рішення Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй щодо статусу Голанських висот.

Зокрема, у резолюції № 497 від 1981 року, текст якої розміщений на сайті Радбезу ООН, сказано, що «рішення Ізраїлю встановити свої закони, юрисдикцію та управління на окупованих Сирійських Голанських висотах є недійсним і не має міжнародної юридичної сили».

Довідка УНІАН. Голанські висоти - гірський напівпустельний регіон площею 1,2 кв. км - до 1967 року належали Сирії. Пізніше Голанські висоти були окуповані і з 1981 року приєднані до Ізраїлю. Тель-Авів вважає цю територію своєю, хоча світова спільнота не визнає за ним це право. ООН, зокрема, вважає Голанські висоти окупованою територією Сирії.

Росія окупувала український Крим, ввівши на територію півострова військових й організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ. 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.