этот материал доступен на русском

Разумков наполягає, що закон про імпічмент президента ухвалено без порушень регламенту

13:10, 10 вересня 2019
Політика
241 0
За словами Разумкова, закон було ухвалено ВР у межах повноважень, які делегував народ / фото УНІАН

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков наполягає, що закон про імпічмент президента ухвалювався без порушень Регламенту парламенту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на засіданні ВР.

Разумков зазначив, що багато політичних сил обіцяли ухвалити закон про імпічмент.

Читайте такожУ "Слузі народу" назвали "правильним кроком" ухвалення закону про імпічмент

"З цим питанням не можна було затягувати. Саме тому ми його приймали в межах Регламенту і в межах тих повноважень, які нам делегує народ України", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)» (№ 1012).

За це рішення проголосували 245 народних депутатів, з яких 244 - із фракції «Слуга народу» та один позафракційний. Всі інші фракції не голосували за цей законопроект у цілому.

Перед цим парламент ухвалив у першому читанні законопроект про імпічмент, і коли надійшла пропозиція про ухвалення його одразу в другому читанні, низка депутатів заявили, що в них є зауваження. Відповідно до ст. 102 Регламенту ВР, за рішенням Верховної Ради допускається остаточне ухвалення законопроекту одразу після першого читання, але якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, і якщо не надійшли зауваження до його змісту від народних депутатів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів апарату ВР.

Так, відбулось голосування за те, що законопроект не потребує доопрацювання, яке підтримали представники фракції «Слуга народу», але низка народних депутатів заявили про свої зауваження до законопроекту.

Крім того, у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради висловлено ряд зауважень до законопроекту.

Після ухвалення закону в цілому у сесійній залі зчинився галас. Проти його ухвалення з порушенням регламенту протестували всі фракції, крім «Слуги народу».

У фракціях «Голос» та «Європейська солідарність» заявили, що закон було ухвалено з грубими порушеннями Регламенту ВР.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter