Вадим Пристайко прокоментував підписання "формули Штайнмаєра" / фото УНІАН

Однією з умов зустрічі лідерів "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, РФ) є письмове погодження "формули Штайнмаєра" на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю "Європейській правді".

Відповідаючи на запитання про те, чи згодна Україна отримати письмово підтверджений текст "формули Штайнмаєра" до "нормандського саміту", Пристайко сказав: "Так, це одна з двох умов для зустрічі лідерів, про яку ми домовилися. Друга умова - ми очікуємо, що на трьох контрольних ділянках буде розведено війська. Потім росіяни додали ще третю умову, яка звучить на кшталт "вироблення чітких формулювань для заяви лідерів".

Читайте такожУкраїна в ТКГ: "Формула Штайнмаєра" можлива після припинення вогню, виводу окупантів і за умови контролю над кордоном

Міністр зазначив, що ТКГ 18 вересня в Мінську через технічне непорозуміння письмово не погодила умови проведення виборів на окупованій частині Донбасу.

"У середу в Мінську Тристороння контактна група справді виконала вказівку "нормандської четвірки" про письмове погодження тексту цієї формули. Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій Тристоронній контактній групі. А ще, справді, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, буде опрацьовано пізніше", - сказав Пристайко.

Міністр не виключив, що до тексту, обговорюваного на засіданні ТКГ, можуть бути внесені зміни. "На що він перетвориться - або він залишиться без змін, або щось буде додано - це має вирішити Тристороння контактна група", - сказав він.

Пристайко зазначив, що Україна погодилася на "чітко виписані формулювання, які обговорювали радники".

"...у вересні 2019 року радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмаєра", а погодили інше чітке формулювання. В ньому також ідеться про те, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам", - пояснив глава МЗС.

Він зазначив, що загальне формулювання, стосовно якого досягнуто домовленостей, "викликає дуже багато трактувань", що, зокрема, завжди відбувається на переговорах у Мінську.

"Але наразі це не завдання ні "нормандської четвірки", ні МЗС - це завдання передано Тристоронній контактній групі. Ось як вони переформулюють точніше, ми тоді отримаємо, подивимося, що сталося з нашою пропозицією, і чи можемо ми це пропонувати лідерам для того, щоб вони зустрічалися", - сказав міністр.