З Ярослава Дубневича просять зняти депутатську недоторканність / фото УНІАН

Генпрокурор Руслан Рябошапка направив до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України дев’ятого скликання Ярослава Дубневича.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

«В четвер, 17 жовтня 2019 року, Генеральний прокурор Руслан Рябошапка скерував до Верховної Ради України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України дев’ятого скликання», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У відомстві не назвали прізвище парламентарія, але УНІАН стало відомо, що мова йде про народного депутата з групи «За майбутнє» Ярослава Дубневича.

Читайте такожУЗ передала правоохоронцям матеріали про мільйонні збитки, завдані Дубневичами - Кравцов

Вказується, що досудовим розслідуванням Національного антикорупційного бюро України за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зібрано достатньо доказів для повідомлення народному депутату про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією слідства, ці діяння спричинили збитки у розмірі 93 млн 277 тис. грн.

«Будучи народним депутатом України восьмого скликання та, перебуваючи на посаді Голови Комітету ВР з питань транспорту, він був обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його потреби при проведенні державних закупівель, а також мав вплив на засновників та посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення», - зауважили у прес-службі ГПУ.

Докази свідчать про те, що вказана особа зі спільниками вивчила та проаналізувала попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняла рішення заволодіти коштами філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

Зокрема, слідство вважає, що кошти були отримані контрольованими народним депутатом та його спільниками юридичними особами через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу філії, при цьому народним депутатом неодноразово було використано своє службове становище в інтересах пов’язаних з ним осіб. В подальшому грошові кошти були використані спільниками на власний розсуд.

Читайте такожГенпрокуратура повернула до САП на доопрацювання подання про зняття недоторканності з народного депутата від БПП Дубневича

У прес-службі нагадали, що, згідно із законом, притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України, його затримання або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту не може бути здійснено без згоди Верховної Ради.

Як повідомляв УНІАН, у січні цього року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили вісьмом особам про підозру в заволодінні 93,27 млн грн акціонерної компанії «Укрзалізниця». Зокрема, йдеться про голову правління - генерального директора виробника стрілочної продукції; першого заступника генерального директора виробника стрілочної продукції; засновника - директора фіктивної компанії-переможця торгів; директора компанії-посередника; трьох співробітників філії «Укрзалізниці» - Центр забезпечення виробництва.

Також, Національне антикорупційне бюро і Служба безпеки України розслідує кілька кримінальних справ, у яких фігурують посадові особи «Укрзалізниці» та компанії братів Дубневичів.