Ілюстрація / REUTERS

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляє, що ініціатива Європейського Союзу "Східне партнерство" має сприяти поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.

Як повідомили УНІАН у прес-службі МЗС України, 21 квітня Кулеба спільно з колегами з держав-членів ЄС та представниками інституцій Євросоюзу взяв участь у відеоконференції у форматі «Групи друзів України в ЄС».

Зустріч відбулася напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, запланованого на 22 квітня. Під час засідання передбачається обговорити українську проблематику.

Зокрема, міністри обмінялися думками щодо координації дій України та ЄС у протидії пандемії COVID-19 та подоланні її соціально-економічних наслідків.

Кулеба подякував ЄС за оперативне виділення Україні важливої гуманітарної і фінансової підтримки.

При цьому міністри закордонних справ держав-членів ЄС зазначили, що опрацьовують додаткові шляхи допомоги нашій державі у боротьбі з пандемією та посткризовому відновленні економіки.

Кулеба поінформував колег про заходи, яких вживає уряд для мінімізації негативних наслідків пандемії для економіки країни, та стан реалізації внутрішніх реформ, зокрема у контексті європейської інтеграції.

“Україна знає, як продовжувати реформи і при цьому вести війну проти російської агресії та проти поширення пандемії”, – наголосив Кулеба.

Читайте такожГлави МЗС Євросоюзу 22 квітня обговорять ситуацію в Україні

Представники ЄС наголосили на важливості відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Крім того, у контексті підготовки цьогорічного Саміту ініціативи ЄС "Східне партнерство" Кулеба підкреслив, що для України важливою є амбітність та стратегічний характер майбутньої політики ЄС щодо східних партнерів з урахуванням їхніх європейських прагнень.

У цьому зв'язку українська сторона виходить з того, що "Східне партнерство" має сприяти поступовій інтеграції асоційованих партнерів, у тому числі України, до внутрішнього ринку ЄС, як це закріплено в угодах про асоціацію.

Також Кулеба детально поінформував співрозмовників щодо ситуації на Донбасі. Міністр повідомив про обстріли українських позицій з боку контрольованих РФ територій, невиконання російською стороною положень Мінських домовленостей і рішень " нормандського саміту". Співрозмовники висловили занепокоєння блокуванням Росією доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і міжнародних гуманітарних організацій на неконтрольовані території Донецької і Луганської областей.

Своєю чергою держави-члени ЄС запевнили у незмінності своїх підходів: санкції, запроваджені проти Росії, діятимуть до повного виконання Мінських домовленостей та деокупації української території.