
Міністерство закордонних справ України розцінює звіт Ради безпеки Нідерландів про причини катастрофи літака «Боїнг 777» «Малайзійських авіаліній» як суттєвий крок на шляху до притягнення до відповідальності винних у трагедії.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сказала на брифінгу речник МЗС України Мар’яна Беца.
"Ми вважаємо, що опублікування звіту про падіння літака «Боїнг 777» із зазначенням причин катастрофи та відповідних рекомендацій є суттєвим кроком на шляху притягнення до відповідальності винних у цій страшній трагедії", - сказала вона.
За словами Беци, наступний важливий крок - це завершення кримінального розслідування, яке наразі триває. Воно проводиться спільною слідчою групою за участю України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії.
"Притягнення до відповідальності - це наш пріоритет, і наразі ми працюємо в рамках спільної слідчої групи разом з причетними країнами щодо пошуку ефективних шляхів. Це може бути трибунал, це може бути національна юрисдикція, головне, щоб це був ефективний механізм притягнення винних до відповідальності", - сказала Беца.
Як повідомляв УНІАН, Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня оприлюднила технічний звіт про причини катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» МН17 у липні 2014 року на Донбасі.
Встановлено, що літак був збитий ракетою «Бук». Зокрема, згідно зі звітом, авіакатастрофа «сталась через детонацію боєголовки типу 9N314M, яку випустили із зенітно-ракетного комплексу "Бук" на сході України».
Водночас паралельно у Нідерландах триває окреме кримінальне розслідування, яке покликане виявити конкретних винуватців авіакатастрофи. До цього процесу залучені слідчі з Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України.
Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився 17 липня 2014 року в Донецькій області.
Загинули усі 298 осіб, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) – громадяни Нідерландів.