шокин / Фото УНИАН

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

"У зв’язку з тим, що в засобах масової інформації фігурує юридично некоректне формулювання щодо так званої "відставки" генерального прокурора України, Генпрокуратура вважає за необхідне зазначити наступне. Відставка є наслідком процедури висловлення парламентом недовіри генеральному прокурору України (ст. 213 регламенту Верховної Ради України). У випадку із генеральним прокурором В. Шокіним ця процедура Верховною Радою України не ініціювалася і не застосовувалася", - сказано у ньому.

Тому з правової точки зору, зазначає ГПУ, мова йде виключно про звільнення генпрокурора "за власним бажанням", що є однією з можливих підстав для звільнення згідно ст. 2 закону "Про прокуратуру", яка діятиме до 15 квітня 2016 року.

Відео дня

Читайте такожШокін напередодні голосування за відставку вирішив знову піти на лікарняний

"Натомість таке звільнення, враховуючи статус посади генерального прокурора України, можливе виключно за згодою Верховної Ради України президентом України (п. 25 ч. 1 ст. 85, ст. 122 Конституції України). Таким чином, наразі триває і не закінчена процедура розгляду заяви генерального прокурора України про звільнення за власним бажанням", - зазначає Генпрокуратура.

Як повідомляв УНІАН, 16 лютого президент Петро Порошенко запропонував Шокіну подати у відставку.

В парламенті зараз зареєстровано проект постанови №4122 про надання згоди на звільнення Шокіна з посади генпрокурора.

29 березня о 10:30 у Раді планується розгляд питання про відставку Шокіна з посади генпрокурора.

Шокіна було призначено генпрокурором 10 лютого 2015 року.

Читайте такожПорошенко порадив депутатам ВР, яких хвилює доля Шокіна, ходити на її засідання