Журналіста, який приїхав у відпустку до родичів у Москву, звинуватили у

Про це Стець повідомив в ефірі одного з українських телеканалів.

«Російські інформаційні агенції повідомляють, що ледь не полковником Збройних сил України був Роман, що є повним маразмом, і як це коментувати я, наприклад, не знаю», - сказав він.

Читайте такожУ Раді просять ОБСЄ та РЄ відреагувати на затримання українського журналіста

«Цей маразм зумовлений тим, що в Росії просто вважають, що кожен громадянин, як це було за радянських часів, має бути обов’язково якимось полковником, сержантом чи ще якимось майором КГБ... В цьому випадку вони вважають, що він є полковником ЗСУ, і він збирав якусь інформацію, яка є дуже важлива для Росії… Це можна назвати тільки одним словом – маразм», - додав Стець.

«В п’ятницю Роман прибув в Москву - це була його приватна поїздка. Про це не знали ні влада, ні керівництво «Укрінформу». Наголошую, що це була приватна поїздка, а не редакційне якесь завдання, яке він виконував у Москві», - заявив міністр.

«Про те, що він зник, в суботу дізналась його дружина від родичів з Москви, тому що він вийшов і не повернувся. А, відповідно, нам про це повідомили в неділю, нам – це керівництву «Укрінформу» та мені як міністру інформаційної політики», - додав Стець.

«Ми одразу вжили заходів і почали працювати спільно з МЗС задля отримання більше інформації. Ми з’ясовуємо причини, чому затримали. і які були здійснені кроки за цей час з боку російської влади», - зауважив міністр.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що затриманий у Москві кореспондент «Укрінформу» Роман Сущенко зобов'язаний був звернутися до МЗС за отриманням акредитації для роботи в РФ.

Про це кореспонденту УНІАН повідомили в департаменті інформації і преси російського МЗС.

«Сущенко перебував на території РФ без журналістської акредитації МЗС, що видається всім іноземним кореспондентам, які працюють у Росії. За отриманням цієї акредитації він не звертався, хоча, якщо збирався працювати як журналіст, зобов'язаний був це зробити», - сказав співрозмовник агентства.

Як повідомляв УНІАН, 3 жовтня ФСБ РФ оголосила затриманого в Москві кореспондента інформагентства "Укрінформ" співробітником української розвідки й порушила кримінальну справу за статтею 276 КК РФ «шпигунство».

«Укрінформ» і дружина журналіста Анжела Сущенко уклали угоду про захист Сущенка із відомим адвокатом Марком Фейгіним. Він уночі прибув до СІЗО, де подав заявку на зустріч із затриманим українським журналістом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram