Рух України в бік ЄС призвів до того, що Росія анексувала Крим - доповідач у ПАРЄ

18:42, 12 жовтня 2016
1203 0

Доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи на тему "Політичні наслідки кризи в Україні" Христина Зеленкова заявляє, що рух України в бік Європейського Союзу призвів до того, що Росія анексувала Крим.

Оккупированный Крым / REUTERS

Про це вона заявила, представляючи проект документа на засіданні ПАРЄ.

«Ситуація в Україні почала змінюватися після Революції гідності у листопаді 2013 року, коли громадянське суспільство, народ України показав той напрямок, яким має йти країна. Рух України в бік ЄС призвів до того, що Росія анексувала Крим. Це потрясло весь світ, це неприйнятне порушення міжнародного права», - наголосила Зеленкова.

Читайте такожДві великі групи у ПАРЄ оголосили, що не підтримають повернення Росії до асамблеї

«Вперше з Другої світової війни ми зустрілися з анексією частини незалежної держави в Європі. Міжнародна спільнота відреагувала на це російське порушення міжнародного права, прийнявши низку санкцій, і ПАРЄ приєдналася до цієї позиції», - сказала Зеленкова.

«Російські солдати невдовзі з'явилися у східній частині України для дестабілізації регіону. Війна триває два роки, сусідня країна направляє солдатів і військове обладнання. Росія очевидно порушила міжнародне право і порушує права людини», - зазначила доповідач.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter