Інформаційні вкиди про різні так звані "мирні плани" завершення війни робляться для перевірки реакції. Про це військовий експерт, колишній співробітник СБУ, Іван Ступак сказав в ефірі на Radio NV.
Зокрема, у нього запитали, наскільки правдоподібною є інформація про те, що нібито у команді Дональда Трампа є бачення, аби створити так звану буферну зону на українській території і ввести туди британські і європейські війська.
"Дуже імовірна історія про "східний вал" або аналог "38-ї паралелі" як це було на Корейському півострові. Це дуже імовірна історія. А з приводу британських солдатів... ми не чули жодного слова від самих британців. Мені здається, ця інформація з'явилася раніше, аніж взагалі запитали їхньої думки і згоди, чи готові вони. А чому саме британські військові? Хто дозволить їм тут перебувати? Звісно, це дуже теоретичний варіант. А Російська Федерація захоче побачити білоруських військових, наприклад. Або з Казахстану. Ми почекаємо ще якогось підтвердження", - наголосив Ступак.
При цьому, експерт вважає, що до інавгурації Трампа, до 20 січня, будуть вкидатися набори сценаріїв. При цьому, як тільки буде сформовано нову адміністрацію і вона почне виконувати свої повноваження, тоді буде сформовано один генеральний план подальших дій, або в додачу до нього якісь запасні, якщо перший план не спрацює. Нова адміністрація повинна мати очільників Державного департаменту США, Пентагону, ЦРУ і радника з національної безпеки. Трамп буде прислухатися до думки цих людей, але зберігатиме за собою останнє слово.
Ступак вважає, що наразі появу різних планів треба сприймати як інформаційні вкиди:
"Це більше розглядається як вкид для того, щоби взагалі подивитися як будуть реагувати і поки не відпрацюється реальна, не хочу казати, дорожня карта, але якийсь реальний магістральний сценарій".
Водночас він вважає, що думка українців нікого не цікавить в США, бо "ми тільки одна з фігур на цій великій шахівниці у протистоянні з Російською Федерацією, з Китаєм, Індією".
"Я переконаний, що ці вкиди - це, можливо, не більше тестування, а більше заготівки, які вже були у цій команді, їм же треба щось говорити у цей період, поки він ще поки обраний президент (не вступив на посаду - УНІАН), і ці заготівки як цеглинки вкидаються в інформаційний простір, бо треба чомусь бути на слуху, чомусь бути в інформаційному просторі", - сказав Ступак.
Експерт вважає, що схожі заготівки вкидаються командою Трампа по різних зовнішніх і внутрішніх питаннях, щоб бути на цій інформаційній хвилі.
"Мирні плани" завершення війни в Україні
Як повідомляв УНІАН, керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при Раді нацбезпеки і оборони України Андрій Коваленко переконаний, що в найближчі два місяці в засобах масової інформації варто очікувати безліч "інсайдів" про різні "мирні плани" з посиланням на джерела в "оточеннях" Дональда Трампа, торги та інші речі. На думку Коваленка, дуже важливо відокремлювати роботу журналістів від впливу російських пропагандистів.
Водночас голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер вважає, що якщо Трамп піде на укладення мирної угоди для завершення війни в Україні, що дасть змогу РФ вийти із ситуації переможцем, то це "підірве" інтереси Штатів.