Нинішні сценарії завершення війни, які озвучуються і пропонуються у західних медіа, для України смертельні і неприйнятні. Про це сказав екскомандир роти батальйону Айдар, ветеран АТО. Євген Дикий в ефірі на Radio NV.
Зокрема, він прокоментував повідомлення про можливі компроміси на основі Корейського сценарію і впровадження так званої "буферної зони" на тлі інформації про різні "мирні плани" після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США.
Дикий вважає, що треба насамперед говорити про життєздатність чи нежиттєздатність для України сценарію, відповідно до якого війна на Корейському півострові у 1950-х роках була завершена розподілом Кореї на дві частини. Бо буферна зона як така - це технічна деталь.
"Це те, чого ніяк не розуміють ні Трамп, ні багато політиків на Заході, що корейський сценарій не може бути застосований. Причому не може бути застосований не тільки тому, що для нас це насправді, поганий сценарій. Головне те, що нам його ніхто не дасть", - сказав Дикий.
За його словами, Україні не дозволять такий варіант, коли Україна погоджується на те, що 20% території залишається під російською окупацією без визнання цієї окупації, щоб увійти до ЄС і НАТО в межах тої території, яка перебуває під контролем України.
Дикий сказав, що Корейський сценарій базувався на тому, що та війна на корейському півострові заважала як США, так і СРСР, і не була потрібна ні Білому Дому, ні Кремлю. Ніхто не питав у корейського народу, чи влаштовував їх варіант поділу країни на дві частини. Тоді Радянський Союз не цікавило, що буде у Південній Кореї. Зокрема, СРСР влаштовувало, що Південна Корея стане успішною державою з дуже високим рівнем життя.
"Для Росії така історія успіху України, хай з обрізаною територією, але те, що вона лишається, стає успішною європейською демократичною державою - це для російського режиму смертельно. От тому ніякого корейського варіанту вони нам не пропонують. Тому, для нас максимальне наближення, яке може бути - це південнов'єтнамський сценарій, або ж інше - чеченський сценарій. Різниця невелика", - сказав Дикий.
Зокрема, за його словами, мирна угода підписується для тимчасової паузи, для послаблення західної підтримки України, а потім ці угоди просто будуть перекреслені за один момент, коли російська армія буде готова піти далі з окупацією.
'Це той варіант, який чекає нас. Тобто, в'єтнамсько-чеченський, замаскований для Трампа під корейський", - сказав Дикий.
Водночас, експерт звертає увагу, що Україні не пропонують дієвих практичних гарантій безпеки. Наприклад, Південна Корея отримала збройний захист від США.
"Оскільки нам пропонується псевдокорейський варіант, але від якого лишається тільки окупація наших територій і заморозка нинішньої лінії фронту, але без збройної гарантії безпеки нам, без включення нас в систему колективної безпеки і ядерної парасольки тощо... Ці домовленості будуть утримуватися рівно стільки, скільки російській армії треба, щоби поновити нинішні величезні втрати в людях і в першу чергу у техніці", - наголосив Дикий.
Він сказав, що такий сценарій для України є абсолютно смертельним і неприйнятним.
Сценарії завершення війни в Україні
Днями The Wall Street Journal писало, що "мирний план" Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні може включати вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років і замороження лінії фронту без повернення територій.
Як повідомляв УНІАН, раніше видання The Telegraph поширило інформацію, що план обраного президента США Дональда Трампа може передбачати розміщення європейських та британських військ в Україні. Зокрема, вони можуть зайняти 1200-кілометрову буферну зону між арміями обох сторін. Водночас, варіант плану, який обере Трамп, ймовірно, залежатиме від членів його кабінету.