В Україні досі поширюються чутки, що Зеленський збирається звільнити Залужного / колаж УНІАН, фото president.gov.ua, скріншот

Президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зустрілися увечері 29 січня, але рішення про звільнення генерала ухвалено не було.

Про це пише The New York Times з посиланням на народного депутата України, який говорив на умовах анонімності. За його словами, одним з каменів спотикання для уряду була відсутність негайної заміни генералу Залужному.

Разом з тим в публікації з посиланням на колишнього високопоставленого чиновника вказується, що уряд Зеленського дійсно планував звільнити головнокомандувача, але відступив після того, як ця новина просочилася в ЗМІ. Зараз вони уповільнюють процес, заявило джерело.

Відео дня

NYT стверджує, що доля генерала Залужного опинилася під питанням через невдалий контрнаступ ЗСУ. І що такий безлад у лавах керівництва України спостерігається в особливо небезпечний момент: Росія посилила атаки на полі бою і одночасно активізувала свою пропагандистську кампанію, спрямовану на підрив підтримки Києва на Заході.

"Усунення генерала Залужного також може призвести до гострої політичної проблеми для Зеленського. У деяких опитуваннях громадської думки нинішній воєначальник вважається більш популярним, ніж президент, і його звільнення може бути сприйнято деякими як крок, спрямований на применшення генерала як потенційного політичного опонента", - пише видання.

Українські політологи вважають генерала ймовірним суперником Зеленського, якщо вибори, припинені через воєнний стан, відновляться.

Крім того, як вказує видання, на те, що відбувається, скаржаться деякі солдати.

"Залужний користується дуже високим авторитетом в армії",-заявив лейтенант Павло Величко 101-ї бригади територіальної оборони України.

На його думку, звільнення генерала стане "сигналом для командирів усіх рангів: "як би добре ви не виконували свою роботу, вас можуть відсторонити без причини".

"Якщо який-небудь крок по заміні генерала буде розглядатися як чисто політична, а не військова необхідність, Зеленський може зіткнутися з негативною реакцією не тільки серед опозиційних політиків, а й серед громадськості", - констатує NYT.

Чи звільнений Залужний - що повідомлялося

Нагадаємо, нова хвиля чуток про звільнення Валерія Залужного розійшлася в ЗМІ в понеділок, 29 січня. В Офісі президента України інформацію спростували.

І в Міноборони України відразу ж повідомили, що інформація нібито про "відставку" Залужного є неправдивою.

Вас також можуть зацікавити новини: