Саме це послання вважають його передсмертною запискою / фото rbc

Перед смертю у СІЗО російський неонацист Максим Марцинкевич на прізвисько "Тесак" написав листа своїй дівчині.

Читайте такожЖурнал розповідів про жорстке катання неонациста "Тесака" в СІЗОЯк пише Baza, він попросив відправити його разом з книгою і своїм щоденником. На цей час лист вивчають слідчі. Судячи з тексту, саме це послання можна вважати передсмертною запискою. У листі Марцинкевич зізнається, що здійснював «ідеологічно обґрунтовані вбивства».

Текст листа "Тесака"

"Ти прости мене за те, що я це зробив. Але іншого шляху для себе я не бачу. А з тебе спеціально взяв обіцянку до кінця кіно дивитися. Я-то свої перспективи дуже уважно вивчив за півроку в Красноярську. Абсолютно ніяких шансів на більш-менш нормальний результат. Та й, плюс, після всього, я вже не я. як атеїст і лібертаріанець, я не боюся смерті. І вважаю цей вибір своїм правом. Інстинкт самозбереження, правда, заважає. Ну, нічого, з ним впораюся.

Мені дико шкода, що всі наші мрії так і залишаться мріями. (Що ми не те що не помандрували навколо світу на яхті, але навіть і не поцілувалися. Я знаю, як ти мене любиш і скільки я для тебе значу! Тримайся! Будь ласка, зрозумій, що в даних Умовах я б просто перетворив твоє життя на вічне мука. Я б все віддав, щоб зробити тебе щасливою, але тепер це просто не в моїх силах. Життя б'є тебе з усіх боків. Не здавайся! Рись! Постарайся виконати моє останнє бажання - стань щасливою! Навчися боротися з депресією, зароби грошей, подорожуй, заводь нові знайомства і реалізовуй проекти. Сподіваюся, наше спілкування і ті думки, якими я з тобою ділився, зможуть в цьому допомогти. Заздалегідь підтримую тебе у всьому! Ти, адже, єдина в світі дівчина, кого я повністю розумію. Головне, не роби з собою нічого в першому пориві. Не можна! Ти - це частина мене! І, якщо одній частині жити більше неможливо, повинна хоч інша продовжити це робити!

Лист "Тесака" / фото baza.io

Хочеться запитати, чому все так несправедливо, але я сам у всьому винен. Звичайно, якби в 16 років мені в руки потрапила б не «Моя боротьба», а «Вівці у вовчих шкурах», то, швидше за все, все моє життя пішло б інакше. Став би я не НС, а лібертаріанцем, не накоїв цілої купи ідеологічно обґрунтованих вбивств, не сидів би у в'язниці, і ось зараз на пересиланні в Челябінську не готувався б вчинити самогубство.

Дуже шкода, що проект, який розвінчує націоналістичні, соціалістичні та релігійні помилки, так і залишиться проектом. Я тобі цього, звичайно, не міг сказати, але я сподівався з його допомогою викорінити те зло, що я приніс. Я говорю і про свої прямі жертви, і про тих, кого я загітував і про їхні жертви. Адже якщо так взяти, то це тисячі загублених життів! А проект міг би врятувати тисячі, а то й десятки тисяч життів…".

Смерть "Тесака": що відомо

У середу, 16 вересня, стало відомо про смерті Марцинкевича в СІЗО. Його тіло знайшли в одиночній камері, де він перебував тимчасово для подальшого пересилання до Москви. Його везли до столиці для явки з повинною у новій справі, пояснив один з його адвокатів Іван Сидоров.

За словами Олексія Михальчика, іншого адвоката Марцинкевича, його катували протягом останніх трьох місяців. "Тесак" нібито розповідав йому про тортури, метою яких було домогтися від нього визнання у вбивствах, скоєних в Москві в 90-х.

Хто такий "Тесак"

  • Вперше "Тесак" став відомий як лідер міжрегіонального відділення неонацистської молодіжної організації "Формат 18".
  • Після цього він став співзасновником і громадського руху "Перебудова". Найпопулярніший проект цього руху "Окупай-педофіляй", метою якого була боротьба з педофілами.
  • Проти "Тесака" було порушено чотири кримінальні справи.
  • У грудні 2018 року "Тесака" засудили до 10 років колонії суворого режиму за напади на людей під приводом боротьби з наркоторгівлею. Через рік вирок Марцинкевичу переглянули і вид виправної установи змінили на колонію загального режиму. У жовтні 2014 року "Тесак" заявляв, що не збирається кінчати життя самогубством.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram