этот материал доступен на русском

Вчені допустили, що Всесвіт може бути на краю бульбашки у четвертому вимірі

20:01, 03 січня 2019
Наука та IT
3620 0
Вчені допустили, що Всесвіт може бути на поверхні бульбашки, яка "роздувається" / фото nasa.gov

Космологи з шведського Університету Уппсала допустили, що Всесвіт може рухатися на межі простору у формі бульбашки, який постійно розширюється і має додатковий четвертий вимір.

Як пише Daily Star, вчені сформулювали нову модель, яка також "може вирішити загадку темної енергії". Щонайменше останніх 20 років у науковому світі прийнято вважати, що Всесвіт постійно розширюється з прискоренням. Причиною цього може бути загадкова сила, яку називають "темною енергією". Нова модель шведських вчених опирається на недоведеній теорії струн, згідно з якою вся матерія у світі складається з крихітних струноподібних часток, які вібрують. Однак, ця терія передбачає, існує більше просторових вимірів, ніж три. Втім, вона не може пояснити походження темної сили у Всесвіті. 

Читайте такожОстання наукова робота Стівена Хокінга нарешті оприлюднена

Але тепер шведські вчені запропонували нову модель, згідно з якою темна енергія і наш Всесвіт розміщені на межі просторової бульбашки, яка розширюється у четвертому вимірі.

"Весь всесвіт розміщений на краю цієї бульбашки, що розширюється. Вся існуюча матерія пов'язана з кінцями струн, які простягаються в четвертий вимір", - йдеться в статті.

Також допускається існування інших бульбашок. Тож таким чином вчені допускають, що гіпотетично, якщо модель вірна, можуть існувати цілі інші Всесвіти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter