Ці тварини мають особливу мову спілкування / фото pixabay

Вчені виявили ще одну поведінку слонів, яка схожа на людську. Як з’ясувалось, вони кличуть один одного на ім’я. Дослідникам з Університету штату Колорадо вдалося записати 470 унікальних звуків слонів у Кенії, серед яких різні гуркіт та гул, пише DailyMail

"Використовуючи машинне навчання, команда виявила, що дзвінки містили унікальну мелодію залежно від того, з яким слоном вони спілкувалися. Щоб перевірити свою теорію про те, що ці звуки відповідають різним назвам, команда відтворила їх стадам, і названий слон відповів звуком або наблизився до мовця", - розповіли у матеріалі.

Тому такі результати свідчать про те, що слони можуть бути здатними до абстрактного мислення, що робить їх набагато складнішими у соціальному плані ссавцями, ніж вважалося раніше. 

Відео дня

"Дельфіни та папуги кличуть один одного на ім’я, імітуючи дзвінок адресата. І навпаки, наші дані свідчать про те, що слони не покладаються на імітацію дзвінків одержувача, щоб звертатися один до одного, що більше схоже на те, як працюють людські імена", - підкреслив провідний автор дослідження д-р Майкл Пардо.

Крім того, попередні дослідження виявили кілька способів схожості слонів на людей, адже тварини виражають співчуття, сумують, використовують інструменти та виховують своїх дитинчат впродовж багатьох років. Водночас останнє відкриття робить слонів третьою істотою, яка називає один одного на ім’я.

"Дослідники зафіксували 101 особину слона під час свого 14-місячного дослідження в Національному заповіднику Самбуру та Національному парку Амбоселі. Вони використовували технологію машинного навчання, відтворюючи звуки слонів один одному, щоб підтвердити, що вони використовують імена, щоб привернути їх увагу. Технологія виявила тонкі відмінності в комунікації та акустичній структурі, щоб визначити, якого слона кличуть", - додали у матеріалі.

Зазначається, що їхні звуки передавали багато інформації, серед якої особа тварини, вік, стать, емоційний стан та контекст поведінки. Дослідники підозрювали, що тварини впізнавали одна одну, проте, аби це підтвердити, вони відтворили записи, на які слони відповіли "енергійно".

"Найбільш інтригуючим був наш висновок про те, що слони не просто імітують звук, пов’язаний з особиною, яку вони кличуть. Здатність використовувати довільні звукові мітки для інших індивідуумів свідчить про те, що в криках слонів можуть існувати інші види міток або дескрипторів", - зауважив науковий співробітник Інженерного коледжу Вальтера Скотта-молодшого CSU Курт Фріструп.

Водночас вчені наголосили, що потрібно провести додаткові дослідження, аби визначити, чи називають слони інші об’єкти, з якими вони щодня взаємодіють, до прикладу, їжу, воду та місця.

Інші дослідження вчених

Як писав УНІАН, нове дослідження стародавніх коней показало, що люди одомашнили їх на 1000 років пізніше, ніж вважалося раніше. Спершу коней приручили для того, аби споживати їхнє м’ясо та молоко, а потім для використання тварин як транспортних засобів. 

Своєю чергою журналіст-науковець Карл Зіммер заявив, що кити мають власний алфавіт. За його словами, вчені намагаються розшифрувати текст кашалотів, проте вони не видають таких мелодій, які співають горбаті кити. 

"Про що вони говорять, ми не знаємо. Можливо, вони люблять розповідати про свої подорожі на сотні й тисячі миль. Можливо, вони говорять про гігантського кальмара, якого спіймали минулої ночі. Можливо, вони пліткують один про одного", - зазначив дослідник.

Вас також можуть зацікавити новини: