Члени палати лордів парламенту Великої Британії добиваються легалізації генетичного редагування сільськогосподарських культур в Англії. Вчені стверджують, що це рішення дасть країні шанс розробити і виростити твердіші й більш поживні сорти.
Як пише The Guardian, законопроект також може розчистити шлях до редагування ДНК тварин. Законодавчі зміни будуть запропоновані, коли законопроект про сільське господарство потрапить на розгляд комітетів у Палаті лордів наступного місяця. Велика кількість членів верхньої палати британського парламенту підтримують пропозицію щодо редагування ДНК. Вони вважають, що такий крок вже давно потрібно було зробити. Наразі технологія сильно обмежена законами ЄС.
Читайте такожABC News: Людству доведеться змінити своє ДНК для колонізації Марсу
План британських лордів передбачає внесення поправок до законопроекту про сільське господарство, щоб наділити Державного секретаря з питань довкілля продовольства і провінцій вносити зміни в закон про захист довкілля, які б більше не стримували генетичне редагування в Англії. Іншим королівствам Великої Британії будуть потрібні окремі законопроекти.
Генетичне редагування рослин і тварин під котролем тих же жорстких європейських законів, які стосуються генетично модифікованих організмів. Однак, вчені стверджують, що генетичне редагування дешевша, швидша, простіша, безпечніша й точніша технологія, ніж ГМО. Вони пояснюють, що технологія ГМО передбачає перенесення цілих генів чи їхніх груп від одного виду іншому. В цей час генетичне редагування - це невеликі зміни в тих характеристиках, які вже існують в ДНК рослин чи тварин. На думку вчених, цей процес такий же безпечний, як і традиційна селекція.
Читайте такожВчені виявили в ДНК африканців гени невідомого досі виду людей
"Аграрний сектор Великої Британії може швидко отримати безглютенову пшеницю, стійку до хвороб цукрову тростину й картоплю, які будуть більш здоровими, ніж ті сорти, які в нас є зараз", - сказав професор Кембриджського університету Девід Балкомб.
Цей ентузіазм розділяють лорди, які вважають, що технологія може дати Британії перевагу в аграрному секторі після Brexit.