Унікальна молекула може призвести до створення більш компактних та ефективних комп'ютерів / фото University of Miami

Починаючи з 1980-х років, комп'ютери поступово ставали меншими, легшими та краще оснащеними для зберігання й обробки великих обсягів даних. Сьогодні людство впритул наблизилося до фізичних обмежень кремнієвих технологій – подальше зменшення компонентів потребує принципово нових підходів.

Як повідомляє Phys.org, саме над цією проблемою працюють вчені з Університету Маямі. Вони прагнуть створити електричні ланцюги без застосування традиційних металів і кремнію. Замість цього вони використовують молекулярні матеріали як основу для ключових компонентів комп'ютерів – транзисторів, сенсорів і міжз'єднань усередині мікрочипів.

Відомо, що фахівцям уже вдалося розробити найбільш високопровідну органічну молекулу, відому науці. Це відкриття створює передумови для створення більш мініатюрних і потужних обчислювальних пристроїв. Примітно, що нова речовина заснована переважно на природних елементах, таких як вуглець, азот і сірка.

Відео дня

"Досі молекули втрачали провідність зі збільшенням розміру, але наша молекула працює як швидкісна магістраль для електронів. Електрони пролітають через неї, як кулі, не втрачаючи енергію. Це може стати найефективнішим способом передачі даних у будь-яких матеріалах", – коментує Кун Ван, доцент фізики в Університеті Маямі.

Створення та тестування молекули зайняло понад два роки. Головна особливість розробки полягає в її стабільності за нормальних умов і забезпеченні рекордної провідності на великих відстанях.

Це відкриття може стати основою для створення більш компактних, доступних і енергоефективних комп'ютерів. Крім того, воно відкриває шлях до технологій, неможливих у рамках традиційної кремнієвої архітектури, наприклад, у квантових обчисленнях.

Раніше цього року Microsoft представила свій перший квантовий процесор Majorana 1. Ця розробка відкриває шлях до створення повноцінних квантових комп'ютерів, здатних вирішувати завдання, з якими не справляються найпотужніші суперкомп'ютери.

Як писав УНІАН, уже зовсім скоро окуляри доповненої реальності повністю змінять наше життя. Таке переконання висловив творець Фейсбуку Марк Цукерберг. Він підкреслив, що в майбутньому фізичний світ і цифровий світ зіллються воєдино.

Вас також можуть зацікавити новини: