Кримський міст / REUTERS

Кандидат геолого-мінералогічних наук, незалежний експерт Юрій Медовар розповів, чи можливо врятувати Кримський міст від обвалення, якщо зараз в авральному режимі розпочати роботи з його зміцнення.

Як він пояснив в інтерв'ю "Апострофу", міст складається з частин, а його основа - опори, а на них - полотно. Полотно можна зміцнювати, а ось опори - ні.

Читайте такожКримський міст буде знесено: експерт пояснивши, як це станеться (відео)

Відео дня

"Що зараз вже можна зробити, якщо палі стоять? Ще поставити? Тоді судноплавства не буде. Адже там одна опора тріснула, але її зміцнили стяжками. Якщо будуть тріщати опори далі, значить, будуть лити бетон і стягувати. Але в такому випадку опора буде ставати важчою і впливати на просідання, і ті палі, які розраховувалися на один вагу, а виходить інша, стануть просідати. Тут цілий комплекс проблем", - наголосив російський вчений.

"От є поняття "пекла". В геологічному відношенні пекло – це Керченська протока, де збудували цей міст. Зробити можна абсолютно все, навіть ракету з гною, але вона ж не полетить", - підсумував Медовар.

Раніше повідомлялося, що в окупантів в анексованому Криму виникла нова проблема при будівництві залізничних підходів до Керченського мосту. У селищі Багерове при підготовці до укладання залізничних шляхів будівельники пошкодили водопровідні труби, які тепер замінюються новими.