этот материал доступен на русском

Закарпатська облрада просить Зеленського скерувати закон про мову до КСУ

19:00, 23 травня 2019
Суспільство
936 0
Депутати облради вважають, що законом про українську мову звужуються права нацменшин / фото УНІАН

Депутати Закарпатської обласної ради сьогодні під час сесії ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського щодо розгляду питання стосовно направлення закону про функціонування української мови як державної до Конституційного суду України.

Як передає кореспондент УНІАН, за проект рішення «Про звернення Закарпатської обласної ради щодо Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» проголосували 35 депутатів.

Наразі текст звернення на офіційному сайті Закарпатської облради не оприлюднений.

За словами голови облради Михайла Рівіса, документ опублікують після того, як апарат опрацює його і внесе певні поправки.

Також Рівіс роз’яснив суть прийнятого звернення.

«Це звернення до президента Володимира Зеленського, щоб він розглянув можливість направлення закону про функціонування української мови як державної до Конституційного суду. Чому? Тому, що є думка, що цим законом звужуються права нацменшин, а Конституцією це прямо заборонено. Якщо Конституційний суд вирішить, що це правильно, ми не будемо мати ніяких зауважень», - зазначив голова облради.

Довідка УНІАН. Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 25 квітня.

Законом передбачено, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому держава організовує курси української мови для дорослих і забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої можливості.

Законом визначені особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Серед них, зокрема, керівництво держави, депутати, судді, прокурори, службовці Нацбанку, особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування, крім ряду положень, що відтерміновано на декілька років.

17 травня у Міністерстві закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини висловили сподівання на те що, новообраний президент України Володимир Зеленський змінить закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Зокрема, угорська сторона стверджує, що новий український закон про державну мову «суперечить міжнародним зобов'язанням України та порушує права національних меншин, оскільки позбавляє їх раніше набутих прав, пов'язаних із застосуванням мови».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter