этот материал доступен на русском

"Потрібен мобілізаційний резерв": Міноборони пояснило, чому не планує скасовувати строкову службу

12:51, 14 лютого 2020
Суспільство
212 0
В Україні призов на строкову службу - з 18 років / фото УНІАН

Заступник міністра оборони України Олександр Поліщук заявив, що наразі в оборонному відомстві не планують відмовлятись від призову на строкову військову службу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Читайте такожПризов в армію до 20 років цього року буде добровільним – Загороднюк

"Питання призову до Збройних сил має декілька аспектів. Це пов’язано не лише з тим, хто буде служити в ЗСУ сьогодні, це пов’язано з тим, яким чином формується мобілізаційний резерв для ЗСУ», - заявив він.

За словами Поліщука, в Литві, країні, яка пройшла через усі трансформації переходу до професійної армії, було скасовано призов до збройних сил, а в 2014 році відновлено для того, щоб забезпечити формування мобілізаційного резерву для збройних сил.

"Ми, враховуючи всі показники, а також існуючу законодавчу базу, яка є в Україні, дуже уважно підходимо до питань саме призову. На цей рік сплановано близько 30 тисяч людей, які будуть призвані до ЗСУ та інших військових формувань", - повідомив Поліщук.

"У нас поки що немає планів для відмови від призову. В цьому році був оголошений указ президента, згідно з яким розпочинається призов до ЗСУ", - зауважив він.

Заступник міністра оборони нагадав, що особи, які мають право бути призваними з 18-ти років, можуть прийти до військових комісаріатів і проходити військову службу. "Це одна з таких форм, коли ті, хто призиваються на військову службу, можуть впродовж трьох років вибрати зручний для себе час, коли вони будуть приходити на військову службу", - резюмував Поліщук.

Як повідомляв УНІАН, 16 січня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році".

Згідно з указом, на строкову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

З 2015 року призовний вік в Україні було встановлено на рівні 20-27 років. До цього року до лав Збройних сил та інших військових формувань призивали осіб, яким виповнилося 18 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter