
Базова загальновійськова підготовка (БЗВП) важлива для студентів, особливо для тих, хто проходить військові кафедри і в майбутньому отримає звання молодшого офіцера. Про це заявив народний депутат фракції "Слуга народу", член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко в ефірі "Київ24".
"Я бачив постанови Кабінету Міністрів України з приводу обов'язкової базової загальновійськової підготовки... Там немає нічого складного. Її трохи розширили три місяці тому - додали, наскільки пам'ятаю, навички управління дронами. Це аргументувалося тим, що росіяни вже викладають таке у своїх школах дітям і підліткам. Тому зараз не бачу з цим жодних проблем", - сказав він.
Федієнко нагадав, що з 1 вересня 2025 року згідно з ухваленими Верховною Радою змінами до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" в українських вищих навчальних закладах запровадять базову загальновійськову підготовку. Чоловіки повинні будуть пройти його замість строкової служби. Це стосується українців віком від 18 до 25 років, визнаних військово-лікарськими комісіями придатними до військової служби.
Також нардеп припустив, що БЗВП буде обов'язковою саме для студентів, бо з ними простіше працювати.
"Студенти всі зібрані в одному місці. З ними простіше працювати з точки зору охоплення певної аудиторії", - додав він.
Федієнко наголосив, що заклади освіти самостійно вирішують, коли саме проводити БЗВП для студентів. Він зазначив, що це не інструмент набору на військову службу, а частина освітнього процесу.
Нардеп вважає, що БЗВП дає змогу забезпечити безпеку громадян, даючи їм можливість навчитися справлятися з екстреними ситуаціями.
Чи стане курс базової військової підготовки необов'язковим для студентів
Раніше в Міністерстві освіти і науки України заявили, що питання про те, чи буде курс базової загальновійськової підготовки необов'язковим для студентів, поки залишається відкритим. У відомстві зазначили, що все залежить від ухвалення закону - його фінального тексту.
У МОН наголосили, що в законопроєкті, яким запроваджується дисципліна "Основи національного спротиву" замість базової загальновійськової підготовки, передбачено, що вона буде обов'язковою для всіх студентів другого року навчання в закладах вищої та фахової передвищої освіти.