Економіст пояснив, чому не можна призвати 500 тисяч українців / колаж УНІАН, фото УНІАН

Україна не може зараз мобілізувати 500 тисяч українців. У Києва немає коштів, щоб провести масштабний призов.

"Про 500 тисяч мобілізованих взагалі не може йти мова, тому що немає такого ресурсу. За нашими підрахунками, мобілізація понад 15% чоловіків, які можуть підлягати призову, може призвести до економічної катастрофи в країні", - розповів доктор економічних наук Андрій Длігач в ефірі телемарафону.

За його словами, якщо призвати більше, то підприємства почнуть масово закриватися.

Відео дня

"Ми прорахували, що максимум, на який ми можемо вийти зараз – це 230 тисяч чоловіків. Отже, потрібно шукати інший підхід: через рекрутинг, через оптимізацію не стільки витрат, скільки використання наявного людського ресурсу", - пояснив економіст.

При цьому він зазначив, що наприклад, можна перевести до лав ЗСУ співробітників поліції і податкової.

Мобілізація в Україні - головні новини

Українські військові наприкінці 2023 року попросили додатково мобілізувати до 500 тисяч громадян, після чого Кабмін подав до Верховної Ради законопроект про мобілізацію. Документ виявився "сирим" і Уряд його відкликав. 

30 січня 2024 року Кабмін передав у Раду новий проект закону, який пропонує знизити мобілізаційний вік з 27 до 25 років. Крім того, передбачено покарання для ухильників, у тому числі обмеження права на керування транспортом, арешт цінностей і коштів, а також тимчасове обмеження у праві на виїзд за кордон.

Водночас голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що у документі не вистачає норми про ротацію українських військових.

Вас також можуть зацікавити новини: