Військовий ТЦК розповів про досвід вручення повісток / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Військовий Полтавського ТЦК та СП Анатолій Чумак розповів про досвід вручення повісток та про ставлення людей до працівників ТЦК.

Як йдеться у дописі Полтавського ТЦК та СП у Facebook, за станом здоров'я Анатолій змушений був перевестися до ТЦК і з лютого 2024 року почав виконання обов'язків на новому місці служби.

Військовий зазначає, що довелося стати одним зі "страшних людоловів", які, на думку громадян, "ніде не були, нічого не бачили". Він зазначає, що люди дуже некритично підходять до інформації у медіапросторі, і "якщо десь написали, що "ТЦК погані", то все: "ТЦК погані", і ніхто не хоче розбиратися".

Відео дня

"У нас хлопці носили з собою рентгенівські знімки та виписку з лікарні про те, що поранені. Щоб довести громадянам, що людина під два метри зросту і 100 кг ваги не втекла з фронту, а вже не має двох ребер і третини легені. І не може виконувати бойові завдання – навіть легке фізичне навантаження, бо задихається", - згадує військовий.

Щодо вручення повісток до ТЦК Чумак підкреслює, що це необхідні заходи. Це завдання має хтось виконувати – і його поклали на військових з бойовим досвідом. При цьому він наголошує, що військовослужбовці ТЦК не мають на меті "відправити всіх воювати, щоб вони там загинули, а прагнуть, щоб українці якнайшвидше здолали ворога та здобули перемогу.

Він нагадує, що у перші два-три місяці на початку війни українці з народу перетворилися дійсно в націю.

"Але потім знову якась така натура проявилася, що "ті вкрали, ті нічого не роблять, а чому я це мушу робити, нашо воно мені потрібно", або "я піду вже, як прийдуть в Полтаву". Та навіщо чекати того моменту, коли Полтаву зітруть з лиця землі, щоб піти у військо? Якщо це все можна зупинити набагато далі від нас", – наголошує військовослужбовець.

За його словами, він розуміє страх людей, однак нагадує, що зараз усіх, кого мобілізують, направляють до навчальних центрів.

"Людей готують – кого два місяці, кого більше. Враховується кожна спеціальність, на яку людина готова. Посад в армії величезна кількість, і кожен потрібен. Людей забезпечують матеріально: якщо на початку війни ми йшли в кросівках і спортивних штанах, то зараз це якісна форма, взуття, засоби захисту. Хочу вкотре нагадати: служити доведеться усім", – підкреслює військовий.

Мобілізація в Україні - новини

Раніше юристи пояснили, що представники ТЦК не мають права затримувати людину, забирати її особисті речі, перешкоджати спілкуванню з рідними та вилучати автомобіль. Водночас представники ТЦК та СП можуть запропонувати людині пройти, або проїхати в ТЦК, щоб уточнити облікові дані. Якщо ж людина відмовляється, явно ухиляється від призову, то працівники ТЦК можуть викликати поліцію. 

Також юристи раніше пояснювали, яке покарання може чекати за напад на представників ТЦК та СП або перешкоджання їхній діяльності.

Вас також можуть зацікавити новини: