
Зараз за місяць Росія здатна виробляти десь 5500 безпілотників різного типу. При чому, "шахедів" з цієї кількості приблизно дві третини. Чи може ворог завдати масованого удару по Україні, використавши 2000 дронів за раз, відповів в інтерв’ю "Телеграф" авіаційний експерт Богдан Долінце.
На думку експерта, таку кількість дронів в Росії виготовляють за два тижні. Якщо країна-агресор й вирішить запустити одночасно по території України 2000 дронів, це викличе низку проблем для ворога. В першу чергу, виникне проблема з підготовкою екіпажів до розрахунків, що запускають ці безпілотники.
"Якщо використовувати вже наявні ресурси, пускові майданчики тощо, то теоретично це можна виконати", - зазначив Долінце.
Однак, він додав, що для запуску такої кількості безпілотників ворогу знадобиться від 12 до 16 годин.
"Ми маємо розуміти, що для цього Росія повинна фактично два тижні накопичувати всі вироби та не використовувати їх", - додав експерт.
Також Долінце пояснив, що Росії в такому випадку треба буде ще всі ці безпілотники запрограмувати, визначитися з маршрутом їхніх польотів, а також мати перелік цілей в Україні, які вони мають уразити. Й це для ворога стане ще однією проблемою.
За словами експерта, Росія зараз дійсно використовує більшість дронів-"приманок", але й на них ворог почав встановлювати вибухівку.
"Їхнє завдання — завдати хоча б якоїсь шкоди цивільному населенню, інфраструктурі", - розповів експерт.
Також Долінце додав, що такі безпілотники дуже небезпечні для представників ДСНС, які займаються їх знешкодженням. Однак, головною метою запуску Росією цих дронів є перевантаження нашої системи ППО.
Масовані атаки РФ по Україні
Раніше УНІАН писав, що військовий експерт Олексій Гетьман пояснив, що у Луцьку не вдалося збити під час російської атаки ракети "Кинджал" через брак комплексів, що здатні їх перехоплювати й підкреслив, що вини військових у цьому немає.
Також ми писали, що президент США Дональд Трамп підтвердив, що Україна звернулася до США з проханням передати ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot й додав, що Білий дім поки цей запит розглядає.
Вас також можуть зацікавити новини:
- ЗСУ помстяться за терор мирних людей: "Українська команда" передала партію FPV-дронів 72 ОМБр
- "Росіяни – це терористи, яким потрібні жертви. Тож херсонці знають: якщо десь з’являється дрон, треба ховатись", - волонтер з Херсона Євген Гілін
- Бронювання пілотів, які полюватимуть за "Шахедами", не передбачено, - представник Державіації