У Мілані завершилось чергове судове засідання у справі Марківа / фото УНІАН

Сторона обвинувачення у справі нацгвардійця Віталія Марківа під час судового засідання сьогодні не оприлюднила нових фактів, але з промов прокурорів і адвокатів потерпілих проглядалася спроба судити не тільки обвинуваченого, але й всю Україну.

Про це у відеокоментарі повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова, яка перебуває в Мілані, передає lb.ua.

"Щойно завершилось засідання апеляційного суду з розгляду скарги Віталія Марківа на той вирок, яким його італійський суд звинуватив у нібито вбивстві журналіста Рокеллі і яким йому присудили 24 роки ув’язнення. На сьогоднішньому засіданні нічого нового в своїх доказах ні сторона обвинувачення, генпрокурор, який був присутній і робив промову, ні адвокати, які виступали на стороні потерпілих не сказали. Але самі промови були висловлені таким чином, що судили не тільки Марківа, а судили сьогодні Україну", - сказала Денісова.

На її думку, промови представників сторони обвинувачення були "дуже емоційні, дуже неправдиві", та містили у собі викривлення фактів та "звинувачення в тому числі деяких посадових осіб нашої держави".

Читайте такожСуд Мілана долучив до справи новий переклад слів Марківа, які доводять його невинуватість

Вона також висловила сподівання, що під час наступного засідання 23 жовтня присяжні "розберуться, що наш Марків - невинна людина, а просто призначена за вбивство пана Рокеллі".

Справа українського бійця Марківа в Італії

  • Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького, старшого сержанта Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі та його російського колеги Андрія Миронова під Слов'янськом 24 травня 2014 року.
  • За даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У Нацгвардії наголошували, що у 2014 році в батальйоні імені Кульчицького в наявності не було жодного міномета.
  • 12 липня 2019 року суд присяжних в Італії засудив Марківа до 24 років ув'язнення. Також українця зобов'язали виплатити компенсацію родині загиблого.
  • 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року. Однак початок апеляційного процесу був заблокований через пандемію COVID-19.
  • 3 липня 2020 року президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте заявив, що розраховує на справедливе рішення суду в Італії щодо Марківа та його якнайшвидше повернення на Батьківщину.
  • У скарзі адвокатів на вирок українському нацгвардійцю, яку розглядатиме апеляційний суд в італійському місті Мілан, сторона захисту просить остаточно і беззастережно виправдати Марківа.