Через спалах COVID-19 серед нацгвардійців доставити Антоненка з СІЗО сьогодні не змогли / фото УНІАН, Дмитро Хилюк

Суд відклав до 23 березня засідання у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета через недоставку із СІЗО обвинувачуваного Андрія Антоненка.

Як передає кореспондент УНІАН, справу розглядає суд присяжних у складі Шевченківського райсуду столиці.

На початку засідання головуюча суддя Оксана Голуб зазначила, що до суду надійшов лист від керівництва Нацгвардії, у якому повідомлялося, що через спалах COVID-19 серед нацгвардійців доставити Антоненка з СІЗО сьогодні не можуть.

Відео дня

"Суд вжив заходи для того, щоб обвинувачений міг взяти участь у судовому засіданні, і направив до Київського слідчого ізолятора лист з приводу проведення відеоконференції", - зауважила вона.

Читайте такожПід час акції на підтримку Антоненка у Києві сталися сутички між протестувальниками та поліцією (відео)

Таким чином засідання можна проводити лише за згоди обвинуваченого, тому суддя запитала, чи дає Антоненко згоду на це.

Йому потрібен був час, щоб порадитися зі своїми захисниками, однак у суді не знайшлося вільних залів засідань, щоб адвокати могли там поспілкуватися з Антоненком, тому вони робили це публічно.

Антоненко повідомив, що дуже погано чує своїх захисників та усіх, хто перебуває у залі.

Через погану якість зв'язку адвокати порадили йому не погоджуватися на проведення засідання у режимі відеоконференції, оскільки це обмежуватиме його права на безпосереднє вивчення матеріалів справи, дослідження яких наразі триває у суді.

Сторона захисту також вважає, що у такому режимі не можна розглядати й клопотання про зміну Антоненку запобіжного заходу.

Антоненко підтримав своїх захисників та не погодився на засідання у режимі відеоконференції.

Читайте такожЯкщо фігурантів "справи Шеремета" виправдають, то до звинувачення будуть застосовані санкції - Аваков

Сьогодні суд також мав розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу ще одній обвинувачуваній - дитячому хірургу Юлії Кузьменко, однак її адвокат та вона підтримали захисників Антоненка.

Враховуючи це, суд переніс судове засідання на 14:00 23 березня.

Нагадаємо, сьогодні під будівлею суду відбулася акція на підтримку фігурантів справи, зокрема, Антоненка. Надалі її учасники вирушили до Лук'янівського СІЗО, де утримується Антоненко.

Справа про вбивство Шеремета

  • Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля.
  • 12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що в причетності до вбивства підозрюють музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, дитячого кардіохірурга Юлію Кузьменко і військову медсестру Яну Дугарь.
  • Антоненко перебуває під вартою, Кузьменко перебуває під домашнім арештом, а на Дугарь покладено особисті зобов'язання.
  • Справу проти них розглядає суд присяжних у складі Шевченківського райсуду Києва.
  • Слідство вважало, що Антоненко був організатором вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто журналіста, а Дугарь напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.
  • У травні 2020 року Антоненку, Кузьменко і Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої. Тепер їх звинувачують у виконанні злочину, а також у знищенні автомобіля, в якому перебував Шеремет, і зберіганні вибухівки.
  • 4 січня білоруські активісти оприлюднили аудіозаписи, які нібито свідчать про підготовку вбивства Шеремета співробітниками Комітету держбезпеки Білорусі. Вони стверджують, що аудіозапис був зроблений 11 квітня 2012 року в кабінеті тодішнього голови КДБ Білорусі Вадима Зайцева.
  • У Нацполіції України заявили, що отримали документи й аудіозаписи про можливих замовників вбивства журналіста.
  • Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який поширив аудіозапис, заявив про готовність свідчити у справі про вбивство Шеремета Офісу генерального прокурора України.
  • Адвокати Антоненка і Кузьменко не виключили, що слідство може приписати їхнім підзахисним співпрацю з КДБ Білорусі.