Психолог вважає, що для зменшення кількості випадків СЗЧ потрібно вживати інших заходів / Колаж УНІАН, фото - ВМС ЗСУ, скриншот

Ухвалення Верховною Радою України закону про добровільне повернення на службу військових, які самовільно залишили частини, не розв'язує проблеми, бо кількість СЗЧ тільки збільшується.

Про це розповів військовий психолог Андрій Козінчук в ефірі "Новини.LIVE".

Він нагадав, що народні депутати України проголосували за закон про декриміналізацію статей щодо військовослужбовців, які пішли в СЗЧ.

Відео дня

"І з того часу значно збільшилась кількість СЗЧ", - сказав Козінчук.

При цьому психолог визнає, що справа не стільки в поганому законі, але й через ситуацію на фронті, втому та психологічний стан військових. За його словами, на сьогодні не так багато осіб, які були в СЗЧ, повертаються до війська. 

"Нам потрібно створити мотивацію, щоб люди йшли воювати. Але в нас досі немає термінів служби, немає гарантій. Багато людей, які обирають через "Армію+" і "Резер+" військову частину, до неї не потрапляють. Треба щоб держава не балаболила перед людьми, а щось робила. Зараз захист військовослужбовців це щось на рівні рабства, де кожний раб має право на свою кістку, але при цьому мають бути начищені кайдани", - наголосив Козінчук.

За його словами, саме такі проблемні питання мають розв'язувати народні депутати, а не йти на фронт.

"Я проти того, щоб вони йшли в окоп, бо вони там не будуть корисними. Я за те, щоб вони їхали на екскурсію туди, пофотографувалися - щоб вони відчули. що таке люди", - додав він.

При цьому Козінчук зазначив, що депутати мають працювати в парламенті, щоб ухвалювали закони, які необхідні країні.

За його словами, в Україні мають справді воювати всі, але це не означає залученість тільки на фронті. Йдеться про необхідність залучення людей й у військово-промисловий комплекс (ВПК). При цьому він додав, що нам не вистачає адміністративного  ресурсу й до цього можуть бути залучені жінки.

"Тобто нам жінки потрібні не в окоп зі списами і стрілами, а треба використовувати саме їх адміністративні навички", - сказав Козінчук.

Закон про добровільне повернення на службу після СЗЧ - важливі новини

Як повідомляв УНІАН, 21 листопада Верховна Рада ухвалила закон про добровільне повернення на службу. Він стосується тих, хто вперше пішов у СЗЧ чи дезертирував. При цьому дія контракту бійців, які добровільно повернулися до місця проходження служби, продовжується. Також їм поновлять виплати та соціальні пільги.

28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав цей закон.

Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко зазначив, що прийняті зміни до законодавства України щодо СЗЧ не зупиняють розпочаті судові слідчо-процесуальні дії.

Нардеп пояснив нові деталі закону про повернення військовослужбовців у військові частини з СЗЧ до 1 січня 2025 року. За його словами, цим законом один раз до відповідної дати дозволяється військовослужбовцям повернутися у військову частину, у військове формування, а командиру дозволяється застосувати таких військових на бойових розпорядженнях і нараховувати грошове забезпечення.

Вас також можуть зацікавити новини: