Екс-очільник уряду АРК розповів про ситуацію із прісною водою на півострові / фото УНІАН

Ситуація із прісною водою в анексованому Криму критична.

Таку думку висловив екс-голова Ради міністрів АР Крим Сергій Куніцин, передає "Обозреватель". "Вони розповідають казки, що намагаються перекинути воду з одних водосховищ в інші і про те, що "нам води вистачить". Насправді, води не вистачить", – заявив він.

Читайте такожДжемілєв розкритикував рішення комітету Ради про постанову щодо води для Криму

Відео дня

За оцінками Куніцина, в Чорноріченському водосховищі, що постачає місто Севастополь, наразі лише половина обсягу води від 65 мільйонів кубометрів, на який воно розраховане. Ситуацію ускладнила і посуха. "Цьогоріч не було ані снігів, ані дощів, з Ай-Петрі мало що туди прибуло", – додав ексчиновник.

"Севастополь, Ялта, Алушта ще якось можуть триматися за рахунок гірських струмків масиву Ай-Петрі, підземних вод. Але Судак, Феодосія, Керч, весь степовий Крим без Північно-Кримського каналу прожити не можуть", – заявив він.

У цьому контексті він повідомив, що водні ресурси, які експлуатували в роки окупації, вже вичерпані. Йдеться про десятки тисяч свердловин і воду, яка скупчилася в підземних горизонтах уздовж Північно-Кримського каналу.

"За рахунок того, що канал існував 50 із гаком років і дренував, у підземних горизонтах скупчилася частина прісної води. Плюс вони перекидали воду з Тайгінського водосховища під Білогірськом. Але на сьогодні вони виснажили свої ресурси", – підсумував Куніцин.

Як повідомляв раніше УНІАН, до анексії Криму Росією, Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з Кримом. Після анексії, постачання води на півострів припинили. Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку та підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.