Льюїс Хемілтон / фото REUTERS

Британський пілот "Мерседеса" Льюїс Хемілтон став семиразовим чемпіоном Формули-1.

Хемілтон достроково гарантував собі чемпіонський титул за підсумками Гран-прі Туреччини.

На стартовій решітці британець був лише шостим, але потім піднявся у топ-5, а після хвилі піт-стопів в середині гонки вийшов в лідери і почав нарощувати відрив від переслідувачів. Другим до фінішу прийшов Серхіо Перес з "Рейсінг Пойнт", а третім - гонщик "Феррарі" Себастьян Феттель.

10. Даніел Ріккардо ("Рено") - 95,460

Сьомий титул Хемілтона став повторенням рекорду легендарного німця Міхаеля Шумахера. Їх найближчий переслідувач - аргентинець Хуан Мануель Фанхіо, на рахунку якого п'ять чемпіонств.

Хемілтон став чемпіоном у четвертий рік поспіль. При цьому шість своїх перемог у сезонах він здобув у складі "Мерседеса", а ще одну - коли виступав за "Макларен" у 2008-му році.

Хемілтон заплакав після фінішу / фото REUTERS

Формула-1 в сезоні 2020: головне

• Через пандемію коронавірусу сезон 2020 року стартував пізніше запланованого, а календар було скорочено до 17 гонок. Організаторам довелося скасувати етапи в Австралії, Північній і Південній Америці, а також більшості країн Азії.
  • "Мерседес" достроково виграв Кубок Конструкторів після Гран-прі Емілії-Романьї.
  • На Гран-прі Португалії Хемілтон перевершив рекорд Шумахера за кількістю перемог в гонках.
  • До закінчення сезону залишилося провести ще три етапи. Хемілтон набрав 307 очок і став недосяжним для свого партнера по команді Валттері Боттаса (197). До трійки входить Макс Ферстаппен з "Ред Булл" (170).
  • Наступний Гран-прі сезону пройде 29 листопада в Бахрейні.