Померти можна, навіть трохи відійшовши від свого готеля на Криті, якщо знехтувати базовими правилами безпеки / колаж УНІАН, ото ua.depositphotos.com, wikipedia.org

Більшість туристів обирають теплі країни для свого літнього відпочинку. І не завжди вони справді готові до тих температур, які є нормою за межами помірного європейського клімату. Особливо, якщо планується прогулянка дикою місцевістю. 

Британська мандрівниця Еліс Моррісон, яка вже багато років живе в Марокко, в авторській статті для The Independent розповіла про базові правила заміських прогулянок в країнах зі спекотним кліматом. Ці поради будуть корисними не лише тим, хто хоче пішки перетнути Сахару, але й тим, хто планує просто сходити подивитися на античні руїни на околиці Афін чи оглянути Анталію з висоти найближчої гори. 

Пані Моррісон закликає врахувати кілька важливих моментів, і перший з них – це загальний стан вашого здоров’я. Якщо ви маєте хронічні захворювання, які можуть погіршити кровообіг, не рекомендується ходити в похід у сильну спеку. Однак навіть якщо ви здорові, ризики все одно існують.

Відео дня

Одна з небезпек піших прогулянок у спеку полягає в тому, що вони можуть спричинити тепловий удар. Це коли організм не може контролювати власну температуру, бо потовиділення вже не в змозі охолодити тіло. Це відбувається напрочуд швидко, тому варто бути уважним до свого самопочуття.

Ще однією потенційно смертельною проблемою є зневоднення, яке може призвести до ниркової недостатності. Це коли ваш організм втрачає більше рідини, ніж споживає, і тоді її не вистачає для функціонування внутрішніх органів. Це особливо небезпечно в горах, коли ви не тільки ризикуєте впасти та травмуватися, але й часто не маєте доступу до медичної допомоги.

Хоча з висотою температура повітря падає, на вершинах пагорбів і невисоких гір спека може бути навіть інтенсивнішою, ніж в долинах. Усе через те, що на більших висотах атмосфера є більш розрідженою і тому гірше фільтрує ультрафіолетове випромінювання. 

Час доби також є важливим фактором. Найінтенсивніша спека зазвичай спостерігається у проміжку між 15 та 18 годинами дня, тому що саме у цей період сонце ще добряче припікає, а земля нагрілася вже максимально. У цей час краще відпочити десь у затінку.

Крім того, пані Моррісон дала і кілька більш конкретних порад:

  • Ніколи не ходіть у похід без води. Щонайменше ви повинні мати при собі три літри води у розрахунку на один день подорожі. Але навіть виходячи в дику місцевість усього на годину чи дві, все одно візьміть із собою принаймні одну літрову чи півторалітрову пляшку води. 
  • Беріть із собою електроліти. Електроліти або спеціальні сольові таблетки поповнюють значну частину мікроелементів, які ви втрачаєте з потом. 
  • Закривайте тіло одягом. Для європейців звично максимально оголюватися в спекотну погоду. Але у багатьох справді спекотних країнах ніхто не ходить у шортах і майці. Навпаки – місцеві максимально закривають тіло тканиною. І справа не у релігійних переконаннях. Через неприкриту шкіру ви втратите більше вологи, не кажучи вже про ризик сонячних опіків. 
  • Захистіть свою голову. Не просто кепка, а щось, що прикриє також потилицю і шию, є абсолютно необхідними. Бо інакше вам буде дуже погано наступного дня.
  • Будьте на зв'язку. Завжди тримайте під рукою повністю заряджений мобільний телефон і обов’язково повідомте комусь, куди ви прямуєте та коли вас чекати. Оскільки мобільні телефони розряджаються або можуть не працювати поза зоною покриття мобільної мережі, старомодне обладнання, таке як карта та компас, може бути безцінним під час тривалого походу.

Інші поради від мандрівників

Як писав УНІАН, тревел-блогерка розкритикувала новомодний тренд, учасники якого намагаються відвідати якомога більше країн світу. Вона переконана, що важливішими є враження від країни, а не кількість штампів у паспорті.

Також ми наводили розповідь жінки, яка поділилася досвідом комфортного відпочинку з дітьми.

Вас також можуть зацікавити новини: