Бойовики не хочуть виконувати домовленості "нормандського саміту" / фото ресурса боевиков

Ватажки терористичних угрупувань окупованої території Донбасу заявили, що не погоджуються на обмін з Україною, поки Офіс президента не опублікує «правильний текст коммюніке» «нормандського саміту».

Про це російським ЗМІ повідомив так званий «глава ДНР» Денис Пушилін.

Читайте такожОкупанти обстрілюють українських військових із заборонених мінометів, за добу – 11 порушень "тиші"

Відео дня

За його словами, «на сайті президента опублікований навмисне спотворений текст коммюніке саміта».

«Українці опублікували слова «усі правові аспекти Закону про особливий статус. Вони тим самим звужують поняття особливого статусу до одного закону. А це має бути цілий комплекс законів й угод. Зокрема, поправки до Конституції. Саме на таких умовах була підписана «формула Штайнмаєра».

Пушилін каже, що «ні обмін полоненими, ні чергове перемир’я, ні інші рішення «нормандської четвірки» не можуть бути реалізовані доти, доки Україна офіційно не опублікує правильний текст коммюніке».

Як повідомляв УНІАН, за результатами саміту в «нормандському форматі» 9 грудня в Парижі лідери України, ФРН, Франції та РФ узгодили комюніке, в якому заявили, що підтримують домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил на трьох додаткових ділянках на Донбасі до кінця березня 2020 року.

Також вони заохочують ТКГ сприяти звільненню та обміну утримуваними особами, пов’язаними з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених».

Лідери «нормандської четвірки» підтримують досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках ТКГ про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

Крім того, сторони висловили зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках «нормандського формату» і ТКГ щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство, згідно з версією, узгодженою «нормандською четвіркою» та ТКГ.