Україна чекає ракети ATACMS / скріншот

Військовий експерт Олег Жданов розповів про ракети типу ATACMS з дальністю ураження цілей до 300 кілометрів для реактивних систем HIMARS, на які зараз чекає Україна від США.

Детальніше він на них зупинився, відповідаючи на питання, чи зможе Росія збивати такі ракети.

"Ракета типу ATACMS така ж приблизно, як балістична ракета для комплексу "Іскандер". Або як "Точка-У". І дальність її польоту за рахунок характеристик – 300 кілометрів. Так, це оперативно-тактична ракета, вона буде летіти виключно по балістичній траєкторії. Вона має коригування на різних ділянках кривої траєкторії – на початковому і на кінцевому, тому вона належить до високоточної зброї", – зазначив Жданов.

Відео дня

За словами експерта, ракети такого типу точно намагатимуться збити протиракетними комплексами, але не ППО.

"ППО може, але в обмеженому режимі, точно так само, як ми балістичні ракети від "Іскандера" – можемо збивати, але дуже мало.  На сьогоднішній день досвіду бойового застосування ракет типу ATACMS проти систем протиракетної оборони Російської Федерації немає. При цьому є комплекси ПРО в Росії. Я не чув про те, що в Росії система ПРО побудована на основі того чи цього. Я знаю, що ЗРК С-300 у них в основі, але він обмежено може працювати, як протиракетний. С-400 вони створювали, як протиракетний, але він в обмеженій кількості випущений в Російській Федерації", – розповів він.

"Тому буде дуже цікаво подивитися на можливості, і тоді ми будемо розуміти, і Захід буде розуміти, наскільки ефективна система протиракетної оборони Російської Федерації. Подивимося, як це буде насправді, в реаліях нашого часу", – додав Жданов.

Далекобійні ракети ATACMS для України

Як повідомляв УНІАН, представники української влади вже неодноразово зверталися до міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів Америки, з приводу необхідності отримання Україною ракет ATACMS, які призначені для знищення певних об'єктів на відстані до 300 кілометрів.

Зазначалося, що навіть поставка 100 ракет ATACMS в Україну у короткостроковій перспективі могла б істотно вплинути на розклад сил. Їх застосування може дозволити перерізати основні маршрути постачання на дуже значній відстані від лінії фронту.

Експерти впевнені, що нове озброєння розкриє перед Україною небувалі можливості. ЗСУ зможуть вражати абсолютно всі військові цілі в межах своєї країни, в тому числі на території Криму і Чорного моря. Причому додаткового обладнання для запуску ATACMS вже не буде потрібно.

Вас також можуть зацікавити новини: