Українські артилеристи, які завдають ударів по ворогу на сході Донецької області, спостерігають, як армія РФ повільно, але впевнено просувається вперед впродовж останніх тижнів. ЗСУ хотіли б зробити більше для того, аби зупинити окупантів, проте вони не мають снарядів, які необхідні для відбиття російських атак. Про це пише Reuters.
"Якщо порівнювати з початком (повномасштабного вторгнення), коли ми випускали до 100 снарядів на день, то зараз, коли ми випускаємо 30 снарядів, це розкіш", - зазначив командир гармати 148-ї окремої артилерійської бригади Олександр Козаченко в інтерв'ю виданню.
Такі ж підрозділи, як і цей, досі чекають на нове постачання боєприпасів після того, як минулого тижня було схвалено новий пакет допомоги від США сумою 61 млрд доларів.
Журналісти наголошують, що нині РФ має набагато більшу вогневу силу та поступово просувається навколо Авдіївки після того, як окупувала її в лютому. Також російські окупанти просуваються і на захід від Бахмута, який вони захопили у 2023 році.
Водночас українські воїни, які знаходяться на позиції, що розташована близько за 8 км від фронту, зазначають, що не знають, коли чекати на нові обстріли. Рядовий Ігор Бойчак сказав, що він та його побратими розраховують на те, що військові, які перебувають далі за лінією фронту, зможуть привезти більше боєприпасів.
"Якщо привезуть хорошу кількість, це означає, що хтось десь прихопив трохи більше для нас, щоб ми могли трохи більше стріляти", - пояснив він та додав, що постачання снарядів до його підрозділу стало трохи кращим з початку року.
Також бійці, які перебувають на одній із позицій, кажуть, що Росія обстрілює їх постійно, а самі атаки є неочікуваними.
"У нас може бути спокійна ніч і ми просто спостерігаємо, а може бути, що ми біжимо до гармати 15-20 разів. І те ж саме вдень", - розповів Бойчак.
За словами солдатів, російські дрони є постійною загрозою, а через нестачу людського ресурсу на фронті військових немає кому замінити, через що вони почувають себе втомлено.
"Я хотів би поїхати хоча б на тиждень і відпочити, але ми продовжуємо працювати стільки, скільки потрібно", - підкреслив Бойчак.
Своєю чергою командир батальйону тієї ж бригади на умовах анонімності заявив, що невеликі тактичні успіхи РФ ще не означають значної стратегічної переваги. Проте він визнав, що Росія може кинути в бій набагато більше військ, ніж Україна, намагаючись перехопити ініціативу.
"Втратити цілу роту за один день - це для них ніщо", - запевнив командир.
Затримка військової допомоги від союзників: що відомо
Раніше голова українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що через затримки західної військової допомоги РФ виявилася ефективнішою у своїх воєнних діях. За його словами, через це на фронті можуть статись погані речі.
"Коли я дивлюся на те, чого досягла Росія у відновленні виробничої бази своїх захисників, і на те, чого досяг весь Захід до теперішнього часу, ми повинні подивитися правді в очі і визнати, що Росія ефективніша у своїх воєнних діях", - наголосив він.
Водночас президент України Володимир Зеленський доручив скоротити строки надходження до України зброї від союзників. Таке рішення було прийнято за підсумками проведення Ставки Верховного Головнокомандувача.
"Була доповідь міністра оборони Рустема Умєрова щодо графіків надходження зброї від партнерів у межах оприлюднених пакетів допомоги. Доручив ужити всіх можливих заходів для скорочення строків. Особливо це стосується постачання засобів ППО для захисту людських життів та енергетичної інфраструктури", - зауважив глава держави.