
Повторного наступу росіян зі своєї території на Чернігівську, Сумську та Харківську області очікувати поки не варто через відсутність там необхідної кількості людей і техніки.
Така думка висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, сили росіян біля кордонів північних областей України недоукомплектовані, а ті, що є - розтягнуті вздовж усього кордону.
"На сьогодні в Курській, Брянській і Бєлгородській областях Росії по кордону з Україною зосереджено до 25 батальйон-тактичних груп, загальною чисельністю близько 17 тисяч осіб. Дані БТГр розтягнуті вздовж кордону і не являють собою зосередження в одній локації-секторі", - говорить Коваленко.
Експерт також зазначає, що штатна комплектація технікою у цих БТГр часом не досягає 50% і більше.
"Сумарна комплектація цих БТГр по боєздатній техніці:
- танки - близько 100 замість штатних 275;
- Бойові бронемашини - трохи більше 360 замість штатних 825;
- ствольна артилерія - 200 замість штатних 300;
- реактивні системи залпового вогню - 30 замість штатних 300", - пише Коваленко.
Експерт підкреслив, що така різниця в кількості свідчить про значний дефіцит техніки в підрозділах російських окупантів і неможливість їхнього командування швидко вирішити проблему.
Також Коваленко зазначає, що 25 російських БТГр фізично не здатні охопити фронт протяжністю 700 км - таку довжину кордону з Росією мають Сумська, Чернігівська Харківська області.
"З урахуванням же нинішньої якості російських підрозділів, професійного складу і комплектації їхній функціонал - 3 БТГр на 1 км фронту. Тобто, 25 БТГр можуть охопити максимум до 8 км фронту, що відповідає вузьконаправленому наступу, наприклад, по трасі Е-105 на Харків або Н-07 На Суми. Але для цього, всю цю дефективну і недоукомплектовану масу слід сконцентрувати в одній локації, оголивши весь кордон", - говорить військовий експерт.
За його словами, ті сили росіян, які зараз сконцентровані вздовж кордону на північно-східному напрямку є стримувально-оборонними і покликані сковувати і відволікати на себе підрозділи ЗСУ. Також їх використовують як елемент провокацій і диверсій, зокрема, для артилерійських терористичних обстрілів території України.
"Саме тому все досить просто. Наступу з боку Курської, Брянської та Бєлгородської областей на Чернігівську, Сумську та Харківську, очікувати не варто. Проникнення ДРГ - так. Обстріли - так. Суїцидальні спроби захопити прикордонні села - так. Але не більше", - підсумував Коваленко.
Наступ росіян - що відомо
Як повідомляв УНІАН, спікер об'єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашковський заявив, що шанси прорвати оборону на Запорізькому напрямку в росіян мізерні через підготовленість українських військ.
А спостерігачі моніторингової групи "Беларускі Гаюн" повідомляють, що білоруські військові покращують навички захисту, але вони як і раніше не готові до наступу через відсутність реального бойового досвіду. Тренування військових у Білорусі продовжили до 6 березня.
Тим часом, голова Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк зазначила, що Україна готова до загроз з боку невизнаного Придністров'я. За її словами, український кордон поблизу Придністров'я був щільно укріплений ще до початку повномасштабного вторгнення, оскільки Україна усвідомлювала, що наявність там військового контингенту може передбачати певну загрозу.