Україні час планувати наступ / фото 58 окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського

Російські війська в Україні наступають уже понад півроку і, ймовірно, зможуть підтримувати нинішній темп ще місяць або два. У зв'язку з цим Україні слід почати планувати, як якнайкраще використовувати майбутнє ослаблення РФ. Таку думку висловив генерал-майор австралійської армії у відставці Мік Раян у статті для журналу Foreign Affairs.

За його словами, до кінця 2023 року у Росії з'явилася можливість по-справжньому переломити хід війни в Україні, однак, за останні шість місяців вона загалом не змогла скористатися нею.

"Російським сухопутним військам вдалося відвоювати лише невеликі ділянки землі. Загалом загальна площа території, зайнятої Росією з січня 2024 року, становить близько 930 квадратних кілометрів. Важко назвати ці завоювання успіхом, якщо вони далися ціною втрати 180 000 солдатів російської армії, згідно з оцінками західної розвідки. Московські війська не закінчили наступ. Вони продовжують атакувати за кількома фронтами на землі і бомбити українську інфраструктуру з повітря. Але навіть найбільші і боєздатні військові формування не можуть підтримувати наступ вічно, і після втрати такої кількості військ вікно можливостей для Росії може скоро закритися", - зазначив генерал.

Відео дня

Він упевнений, що незабаром у Москви не залишиться іншого вибору, окрім як призупинити наступ і перегрупуватися: "У військових інститутах це називається кульмінаційним моментом - час, коли в атакуючої сили закінчуються люди, техніка і потенціал, необхідні для ефективної боротьби".

Як зазначив Мік Раян, уже зараз Україна може уважно вивчати поле бою в пошуках ознак слабкості Росії, а також готуватися до нового наступу і переговорів на вигідних умовах:

"Вона може співпрацювати з НАТО для навчання і підготовки до нових наступальних операцій. Вона може керувати зовнішніми очікуваннями. І вона може розробити нову концепцію перемоги - таку, яка зробить військове становище Росії дійсно неспроможним. Саме тоді і тільки тоді Україна зможе вести переговори на вигідних умовах і здобути міцну перемогу".

Новий контрнаступ ЗСУ - що необхідно

На думку генерала, на цьому шляху українській владі доведеться зіткнутися з додатковими перешкодами, які перебувають поза їхнім контролем, але й на багато чого з того, що визначатиме 2025 рік, Київ цілком зможе вплинути.

Насамперед йдеться про підготовку новобранців, вважає Раян:

"Україні необхідно знайти швидкі та ефективні рішення для виховання і навчання більшої кількості окремих солдатів, а також для оснащення нових бригад".

Крім того, на думку генерала, у Києва залишається можливість ефективно управляти своїми оперативними та стратегічними кампаніями зі знищення ворожих цілей, а також ухвалювати рішення про час і місце проведення майбутніх наступів.

"Наразі ударний комплекс Києва застосовується проти трьох ключових цілей: російської нафтової промисловості; стандартних військових об'єктів, як-от аеродроми, штаби, резерви військ, системи ППО та логістичні вузли; Криму і Чорноморського флоту Росії. Протягом наступних кількох місяців Україні доведеться ухвалювати складні рішення про те, як розставити пріоритети щодо цих цілей та скільки зброї тримати в резерві. Але ці рішення перебувають повністю в компетенції України. Так само, як і рішення про час і місце проведення майбутніх наступальних операцій. Остаточний вибір має залишатися ретельно охоронюваним секретом, щоб дати Києву максимальний шанс здивувати Москву", - підсумував автор.

Чи піде Росія в ще один наступ

Нагадаємо, днями Newsweek з посиланням на західних аналітиків і представників влади в Києві писав, що Росія не розпочинатиме нового скоординованого наступу вздовж лінії фронту на сході України цього літа.

Вас також можуть зацікавити новини: