Загальне угруповування "Сєвер" налічує до 50 тисяч особового складу, зазначив експерт / фото ua.depositphotos.com

Росія може готувати наступальну операцію на Сумському напрямку, заявив в ефірі телемарафону Петро Черник - військовий експерт та полковник запасу ЗСУ. 

"Я думаю, що це не буде більше, ніж кілька батальйонно-тактичних груп до 3000 особового складу. Загальне угруповування "Сєвер" налічує до 50 тисяч особового складу, до 400 танків, до 1000 артилерійських стволів і десь до 1500 БМП. Аби робити справді проривні операції на межу до Харкова чи Сум, потрібен хоча б 100-тисячний корпус, цього немає. А от турбуючу операцію, як вони зробили на Харківщині - невеликий плацдарм у сірій зоні - можуть організувати. І ми розуміємо, що нам доведеться відволікати сили та засоби і дуже дефіцитний боєкомплект до артилерії", – сказав Черник.

Він також прокоментував слова Зеленського про те, що втрати окупантів на Харківському напрямку перевищують українські у вісім разів. 

Відео дня

"Оцінюю цілком тверезо та адекватно, думаю, що так і є. І це направду щось безпрецедентне. Тому що навіть за їхніми нормативами, втрати не можуть бути 1 до 3. А ми цей показник удвічі. А інколи, як от, наприклад на Авдіївському напрямку, де був встановлений рекорд з часів Другої світової війни – 1 до 16. Це показує, наскільки ми майстерні та вмотивовані", – додав Черник.

Можливий наступ РФ на Сумщину: що треба знати

Напередодні очільник ГУР України Кирило Буданов заявляв, що РФ планувала одночасно наступати на Харківському і Сумському напрямках, однак їм цього не вдалося.

Згодом речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що не можна виключати, що РФ піде у новий наступ на Сумщині.

На думку військового Юрія Федоренка, РФ має достатньо сил та засобів для того, аби почати обмежений наступ на Сумщину. 

Вас також можуть зацікавити новини: