Було випущено 20 крилатих ракет Х-101 та Х-555 / фото з соцмереж

Майже з десятої години вечора 10 квітня до шостої години ранку 11-го тривала повітряна тривога, під час якої російські війська використали різні засоби повітряного ураження, заявив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі інформаційного марафону.

"Різний тип ракет. Майже весь, який у них є в наявному арсеналі", - наголосив він.

Крім того, російські окупанти для запуску ракет використали стратегічні бомбардувальники типу Ту-95МС та винищувачі МіГ31К. Було випущено 20 крилатих ракет Х-101 та Х-555, 16 з яких вдалося збити. Також 6 аеробалістичних ракет "Кинжал", але жодної не вдалося збити.

Відео дня

Як сказав Євлаш, ракети "Кинжал" є досить швидкими та потужними.

"Для того, аби ефективно прикривати наші міста, наші об'єкти енергетичної інфраструктури, нам необхідні спеціальні сили та засоби, які можуть це робити. Зокрема, системи "Петріот" вкрай необхідні зараз", - наголосив Євлаш.

Також російські загарбники застосували 40 безпілотних літальних апаратів типу "Шахед", які кружляли територією України під час "відволікаючого маневру".

При цьому, росіяни вдарили по Харкову двома типами зенітних ракет С-300 і С-400.

"Ворог цинічно ударив по різним районам міста, у тому числі намагався бити по важливій інфраструктурі, яка є на цій території, та застосовував ще чотири ракети Х-59. Дві з яких вдалося знищити", - додав Євлаш.

Речник відзначив, що Сили оборони і мобільні вогневі групи "досить гарно відпрацювали", знищивши майже 100% безпілотних літальних апаратів і кілька дронів вдалося заглушити завдяки українським підрозділам РЕБ, які "проявили вдало свою роботу".

Разом з тим, він пояснив, чому важко збивати ракети С-300.

"Перш за все, це близькість до лінії зіткнення. Ворог використовує ці ракети з прилеглих районів безпосередньо до Харківської області - з Білгородської області. Намагається атакувати зненацька. Звісно, що під час виявлення цих засобів ураження ми повідомляємо і оголошуємо повітряну тривогу... Дійсно, що швидкість цих ракет та близькість до фронту значно обмежує нас в тому, наскільки ефективно ми можемо працювати. Звичайно, нам необхідні засоби, які можуть боротися. Це тільки засоби, які нам надають наші країни-партнери", - наголосив Євлаш.

Ракетний удар 11 квітня - наслідки

Як повідомляв УНІАН, російські окупанти ракетними ударами цієї ночі повністю зруйнували Трипільську ТЕС на Київщині. Руйнування Трипільської ТЕС внаслідок масованої ракетної атаки призвело до знищення усієї генерації "Центренерго".

Трипільська ТЕС була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області. 

Вас також можуть зацікавити новини: