
Досягнення перемирʼя на морі мало би означати припинення ударів по портовій інфраструктурі України з боку російських окупантів. Таку заяву зробив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
"Що в це вкладає Росія, звісно, здогадатися не важко, але в будь-якому разі треба читати кінцевий документ, тоді можна буде робити вже якісь висновки", – наголосив він у коментарі "Радіо Свобода".
Плетенчук зауважив, що морська компонента російських атак не є основною. Носії "Калібрів" у Чорному морі за останні три місяці Росія використовувала тричі. За словами речника ВМС ЗСУ, назвати ті застосування вдалими важко.
"Решта застосувань – це з території тимчасово окупованого Криму. Якщо брати оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер-М" – пуски відбуваються з території Криму, тобто суходолу. Якщо брати пуски "Шахедів" – це так само мис Чауда, Крим; Приморсько-Ахтарськ, РФ. Так, вони заходять з моря, ми їх зустрічаємо з моря. Але чи це є морською компонентою, чи ні? Ракети, які вони запускають з літаків з акваторії Чорного моря, чи це є частиною складовою перемир’я на морі", – резюмував Дмитро Плетенчук.
Перемирʼя на морі
Агентство Reuters писало, що під час переговорів, які вже відбулися між РФ та США в Саудівській Аравії, Штати мали вимагати від росіян припинення вогню в Чорному морі для досягнення вільного судноплавства. При цьому, за даними агентства, США сподіваються досягти широкого припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів, маючи намір укласти угоду про перемир'я до 20 квітня.
Раніше капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко сказав, що перемирʼя на морі на початку мало би включати в себе припинення вогню як в акваторії Чорного моря, так і водах Азовського моря.