Для атаки по військовому арсеналу в Торопці Сили оборони України, крім БПЛА, могли застосувати ще й модифіковану ракету "Нептун". Таке припущення висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі Київ24.
Він зазначив, що цієї операцією Україна наочно продемонструвала своїм стратегічним партнерам і російській стороні, що навіть без дозволу США на удари вглиб російської території їхньою зброєю, у ЗСУ є власні ефективні засоби ураження.
"І мовиться не тільки про безпілотники. Скоріше за все, використовувався і модифікований варіант "Нептуна". Це протикорабельна ракета, наразі вона модифікована - збільшена бойова частина і дальність ураження. Тому виключати можливість застосування цих засобів ураження – ракети "Нептун" – я б не став. І це наочна демонстрація можливостей української сторони. 6 км - загальна площа пожеж після атаки. За даними російської сторони, знищено до 30 тисяч боєприпасів, які знаходились в місцях зберігання", - сказав експерт.
Він зазначив, що серед знищеного арсеналу були й ракети до ЗРК С-300, які є основним знаряддям ракетного терору Російської Федерації, зокрема, по цивільних об’єктах Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської областей.
"На долю ЗРК С-300 припадає до 35% загальної кількості ракетних ударів Росії по території України. Причому варто зауважити й говорити про те, що С-300 – це балістична траєкторія, аеробалістична, яку можуть збивати тільки ЗРК Patriot та SAMP/T, яких у української сторони обмежена кількість. Ліквідація цього арсеналу, на якому зберігались балістичні ракети до Іскандерів, до С-300 і балістичні ракети КМ-23 виробництва КНДР, значно зменшує ракетний потенціал країни-окупанта і можливість ракетного теврору для цивільного населення", - підкреслив Снєгирьов.
На запитання, якої реакції можна очікувати зараз від російської сторони у відповідь, він зазначив: "Росія може надалі спостерігати за успішними діями Збройних сил України. Наразі вже опубліковані дані об’єктивного контролю, які свідчать про те, що в зоні ураження Сил оборони України знаходяться за різними оцінками від 5 до 7 аналогічних місць зберігання БК, як у Торопці. Росіяни можуть готуватися до подальшого характеру дій Сил оборони і ГУР щодо ліквідації спроможностей РФ в моменті поповнення БК".
Знищення складу у Торопці
Як повідомляв УНІАН, кілька днів тому стало відомо про вдалу атаку на великий склад боєприпасів ворога у російському Торопці. Джерела УНІАН повідомили, що російську територію атакували понад 100 ударних безпілотників і після атаки у Торопці відбулась серія потужних вибухів.
За даними РНБО, на зазначеному складі МО росіяни складували отримані нещодавно північнокорейські балістичні ракети KN-23.
Коментуючи ураження ареналу окупантів капітан першого рангу, керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук повідомив, що на території РФ може бути до 15 таких військових складів.
Аналітики на основі супутникових знімків заявляють, що арсенал у Торопці зруйнований на 70-90%. У кращому разі в росіян вийде врятувати 10-20% боєприпасів, що перебували на базі.