"Воронєж-ДМ" була уражена дроном, що літає на 1800 км / скриншот

Авіаексперт та аналітик Костянтин Криволап вважає, що ураження російської РЛС "Воронєж-ДМ" під Армавіром пов’язано з проведенням у Білорусі спільних з Росією навчань Повітряних сил і ППО та є відповіддю на погрози РФ "ядерною дубінкою". Про це він сказав в ефірі телемарафону. 

Експерт зауважив, що система "Воронєж" є складовою російського єдиного  комплексу "купол" для виявлення ракет різних типів та попердження про атаку. До цього "купола" повинні були входити 10 станцій "Воронєж-М" та "Воронєж-ДМ", а також космічні супутники "тундра".

"Станція, яка стоїть у Ворську, вона спостерігає Китай, Індію, Пакистан і акваторію Індійського океану. Ці станції в Армавірі, що ми серйозно пошкодили, вони спостерігали крайочок України, Крим і весь регіон ближнього сходу. Тобто ця система здається, що не має відношення до України, але якщо ми будемо аналізувати і співставляти різні події і те, що передувало цьому, то можна вибудувати версію", - зауважив Криволап.

Відео дня

Він нагадав, що "Воронєж-ДМ" була уражена дроном, що літає на 1800 км, що потребує серйозної підготовки та програми. 

"Навряд чи це було б просто так зроблено: запустили дрон, щоб він просто що-небудь уразив. Росія зараз проводить навчання з використанням ядерно-тактичної зброї. Вони потрясують цією "ядерною дубінкою" і загрожують всім. І є дуже конкретна відповідь американців: якщо ви зробите якийсь тактичний ядерний удар по Україні, може там навіть ніхто й не загине, але ми знищимо все що у вас є на території країни", - сказав Криволап. 

Експерт вважає, що удар буде з боку кораблів американського флоту, з есмінців та інших носіїв ракет, скоріш за все "Томагавками".

"І я думаю, це скоріш за все, це відповідь на погрози росіян і така конкретна відповідь: ми вразимо все (про всі РЛС "купола") і ви не зможете нічого побачити, не зможете нічого заподіяти, тому не робіть це. Така в мене версія.. Тобто це відповідь  на загрозу росіян щось зробити з тактичним ядерним озброєнням", - резюмував аналітик.

Ураження РЛС Воронеж-ДМ - деталі

Як повідомляв УНІАН, 23 травня безпілотники уразили загоризонтну РЛС великої дальності "Воронеж-ДМ" у Краснодарському краї, що входить до російської системи раннього попередження про ракетний удар. Основне завдання цих РЛС - фіксація пусків балістичних ракет з ядерними боєголовками. На створення такої РЛС потрібно від 2 до 2,5 років.

Аналітики Defence Express зазначають, що РЛС під Армавіром були найближчими від поточної лінії фронту - 430 км.

Другий за дальністю "Воронеж-ДМ" від України - лише у 450 км по прямій. Ця РЛС тримає у зоні огляду сектор від Північної Атлантики до Італії. Однак вона знаходиться у Калінінградській області на аеродромі Дунаєвка, тож маршрут польоту має проходити через повітряний простір Польщі.

Вас також можуть зацікавити новини: