За прогнозом експерта, війна може тривати і десять років / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Кращою тактикою для ЗСУ буде поступове витіснення ворога і просування невеликими кроками.

Таку думку озвучив військовий експерт Петро Черник, передає ТСН.

Він нагадав, що наступати набагато складніше, ніж оборонятися, це складна операція.

Відео дня

"Наступ має відбуватися на якійсь ділянці, ця ділянка має певні характеристики. Наступ - це не менше 10-15 кілометрів. Зараз мені важко уявити, як на такій ділянці нам зараз здійснювати цей контрнаступ", - пояснює експерт.

В даний час, за словами Черника, на 95% йде війна артилерії, тому нерозумно кидати українських бійців під ворожі снаряди.

"Давайте не зачаровуватися, щонайменше 5 тисяч робочих стовбурів у них є. А артилерійський безліміт у них не вичерпаємо. Снаряд не така технологічна річ. Це шматок заліза і пороху. Сталеварні заводи у них є, металорізальні верстати - 38 тисяч, ще з часів першого ленд-лізу, саме для цього їх і постачали. А порох - це целюлоза. Целюлоза - це дерево. По дереву вони на першому місці в світі за запасами. Так що кидати в штикові атаки нашого безцінного солдата-це не мудро. Тільки поступальними, маленькими кроками витіснення противника", - говорить експерт.

ЗСУ Черник радить не штурмувати ворога в лоб, а цивільним - набратися терпіння, оскільки війна, на його думку може тривати як рік-два, так і 10 років. Смерть Путіна, прогнозує експерт, ситуацію не змінить - потрібен розпад Росії і позбавлення її "ядерного жала". Також експерт переконаний, що має змінитися три покоління росіян (близько 60 років), щоб українці отримали спокій від цієї країни.

Раніше стало відомо, що Україна і Росія готуються до початку активної фази бойових дій на півдні. Спостерігається формування російськими силами ударного угруповання на криворізькому напрямку і спроби підтягнути резерви.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, терміни контрнаступу ЗСУ визначають військові на чолі з Верховним головнокомандувачем, а "диванні" експерти не володіють інформацією про реальну ситуацію на фронті.