У цій війні Україна має більший потенціал, ніж Росія, але його ще треба реалізувати / фото t.me_V_Zelenskiy_official

Російсько-українська війна перейшла у фазу боротьби на виснаження, але це зовсім не означає хороші новини для Росії, якщо Захід і надалі підтримуватиме Україну. Таку думку висловив британський аналітик з питань оборони та безпеки, професор Майкл Кларк для Sky News.

"Виснаження на війні означає, що ви боретеся протягом тривалого часу, поки одна сторона просто не розвалиться, а потім все відбувається дуже швидко. У цій конкретній війні більше ймовірно, що росіяни розваляться в якийсь момент протягом наступних 18 місяців, ніж Україна, якщо Україну продовжуватимуть підтримувати", – сказав він.

Водночас професор Кларк зазначає, що для перемоги у війні на виснаження потрібно розвивати індустріальну базу, повернути "промислову війну" до Європи. А на це може знадобитися кілька років.

Відео дня

"Ми ніколи не думали, що побачимо таке після закінчення Другої світової війни. Але у війнах на виснаження виграє та сторона, яка найбільше здатна налагодити свою промисловість і застосувати її на фронті протягом відносно тривалого періоду", – каже він.

За словами Кларка, українці і росіяни це розуміють і намагаються перевести власну економіку на "військові рейки", але саме Росія, на його думку, не зможе цього зробити в повній мірі.

Загалом, на його думку, Росія не зможе реалізувати великий успішний наступ до весни 2025 року, а українці таку можливість все ж матимуть.

"На даний момент нема передумов для сприятливих переговорів про припинення вогню, тому що єдине, на що згодні росіяни – українці мають просто поступитися і визнати втрату всієї території, яку втратили. (...) Українці мають домогтися кращої переговорної позиції", – вважає Кларк.

Війна перейшла у фазу виснаження – що відомо

Як писав УНІАН, минулого тижня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував у західній пресі велику статтю, в якій визнав, що жодна зі сторін зараз не здатна здійснити великий прорив фронту. На його думку, війна перейшла у фазу виснаження за зразком Першої світової.

Ця публікація, вочевидь, не була узгоджена з Офісом президента та викликала там невдоволення. Президент Зеленський був змушений особисто заперечувати, що війна зайшла в глухий кут.

На цьому тлі американська преса пише, що адміністрації Джо Байдена час переосміслити свою стратегію підтримки України та взяти курс не на досягнення перемоги, а на запобігання поразці.

Вас також можуть зацікавити новини: