Російські війська намагаються переміститися на правий берег Дніпра в Херсонській області, проте велика повномасштабна висадка малоймовірна. Впевненість у цьому висловив ексспівробітник Служби безпеки України Іван Ступак в інтерв'ю OBOZ.UA.
Посилення російського угруповання на Кінбурнській косі експерт пов'язав зі спробою росіян захистити свої об'єкти в окупованому Криму, а також із можливістю атакувати Одесу і портову інфраструктуру.
"Вони контролювали її (Кінбурнську косу - УНІАН) раніше і хочуть контролювати і далі, розмістити тут комплекси ППО і таким чином спробувати захистити частину контрольованого західного узбережжя Криму від українських ракет, літаків і безпілотників... Коса розташована досить зручно. Не забувайте, що звідси до Одеси всього 60 кілометрів. Для ракети - це зліт і падіння. Це навіть не хвилини - це секунди. Тими ж С-300 можна бити по території Одеси. Так що, я вважаю, що це нова загроза для Одещини", - прокоментував Ступак.
Що стосується загрози для Херсона, то експерт скептично оцінив можливості росіян здійснити успішну операцію на 300 підготовлених човнах, про які повідомлялося раніше.
"Повідомлялося про 300 човнів, які перебувають там. Це дійсно звучить загрозливо. Але давайте порахуємо. Нехай кожен човен вміщує 10 осіб - це нереально, але допустимо. Разом - це 3000 осіб. Чи багато це? Щодня українці виводять з ладу 1200-1500. Отже, це на два дні. Це дуже арифметично, дуже грубо, але тим більше. Якщо ми підемо до практики і згадаємо, як наші військові переміщалися на човнах і коли росіяни переміщалися на човнах, то це зазвичай 2-4 людини і вантаж - боєкомплект і т.д. Тобто виходить, що людей там буде вдвічі менше на кожному човні".
Чи готує Росія наступ на Херсон - що повідомлялося
Нагадаємо, голова Херсонської ОВА Прокудін в інтерв'ю FT припустив, що зараз Росія готує масштабний наступ на Херсон. За його словами, російські війська зібрали "300 човнів для переправи через річку".
"Українські урядовці підозрюють, що напад є частиною плану Росії щодо посилення тиску на Київ до повернення Дональда Трампа в Білий дім, прискорення завоювань на полі бою та підготовки до потенційного просування через Дніпро", - зазначали у FT.