
Темпи російського просування на фронті в рамках їхнього великого літнього наступу виглядають "гнітючими" з погляду Москви, а кампанія повітряного терору є доволі сумнівною в плані її ефективності. Таку думку висловив у своєму відеоблозі військовий аналітик Данського королівського оборонного коледжу Андерс Нільсен.
Він зазначив, що російський наступ, хоч і приносить територіальні здобутки, їхній масштаб недостатній для того, щоб говорити про якийсь успіх Росії. Аналітик акцентує, що загальна динаміка війни залишається незмінною - значущих проривів немає, а обидві армії зберігають свою боєздатність.
Показовим тут є приклад Сумського напрямку, де росіянам не вдалося наблизитися до Сум на відстань, достатню для артилерійських і дронових ударів по місту. Загалом Сумська кампанія для росіян пішла за тим самим сценарієм, що й Харківська рік тому, зазначає експерт.
Головним напрямком російських зусиль, як і раніше, залишається Донецька область. Хоча агресор має тут досить помітне просування, його темпи все ще занадто повільні, підкреслює Нільсен. На його думку, взяти Покровськ або Костянтинівку найближчим часом росіянам буде складно, а єдина реальна перспектива - це остаточна окупація міста Часів Яр, яке вже понад рік є ареною запеклих боїв.
Нільсен зазначив, що ще зарано говорити про повний провал літнього наступу РФ, оскільки літо не перевалило навіть за свою половину. Однак на поточний момент у росіян явно не виходить досягти поставлених цілей.
"Я скажу так: якщо ви працюєте в російському Генеральному штабі і подивитеся на те, чого вдалося досягти до теперішнього моменту, думаю, вам буде дуже важко залишитися задоволеним результатами. З російського погляду все виглядає досить гнітюче. Здається, що Україна досить впевнено тримає оборону на лінії фронту", - заявив данський аналітик.
Щодо російської кампанії ракетно-дронових ударів по Україні, то і тут видимих успіхів у агресора немає. Хоча росіяни і намагаються бити по військових цілях в українському тилу, вони також спрямовують значні ресурси на терор цивільного населення України. Водночас українці, зазначає данський експерт, не витрачають сили на удари по цивільних об'єктах РФ і зосереджені на вибиванні військової інфраструктури агресора.
"Я б сформулював це так: авіаудари з обох боків впливають на війну і загалом на лінію фронту. [Але] українські удари у відсотковому співвідношенні, ймовірно, мають більший ефект, тому що вони не витрачають свої бомби, ракети і дрони на удари по цивільному населенню", - сказав військовий аналітик.
Війна в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, Росія почала кампанію повітряних ударів по ТЦК, намагаючись зірвати українську мобілізацію. Військовий експерт Євген Дикий висловив думку, що СБУ повинна "пакувати" українців, які в соцмережах радіють цим ударам.
Тим часом президент Чехії Петр Павел вважає сумнівним, що після завершення літнього наступу Росія погодиться розпочати реальні переговори про мир. Він акцентував, що кінцевою метою Москви є повне підпорядкування України.